W tyskim Przedsiębiorstwie Komunikacj Miejskiej rozpoczęła się dostawa 28 używanych autobusów zasilanych gazem ziemnym – Solaris Urbino 12 CNG. Zgodnie z umową zwycięzca przetargu – Solaris Bus & Coach – dostarczył 29 grudnia pierwszych 10 egzemplarzy tych ekologicznych i oszczędnych pojazdów. Następne 10 sztuk zostanie dostarczone do końca stycznia, zaś ostatnie 8 do końca lutego. Pojazdy zastąpią wysłużone Volvo B-10L CNG, również zasilane sprężonym metanem.

O rozpoczeciu operacji dostawy informowali nas czytelnicy CNG Forum. Wiązało się to z tankowaniem dostarczanych autobusów na stacji CNG w Poznaniu. Stosunkowo duża ilość autobusów i potrzeba zatankowania znacznej ilości paliwa powodowały pewne trudności na stacji CNG w Poznaniu.

PKM Tychy równolegle do dostawy nowych pojazdów zasilanych gazem ziemnym przeprowadza zmiany w swoim taborze. Oprócz sprzedaży części pojazdów zasilanych olejem napędowym, zostały wystawione do przetargu 16 wysłużonych autobusów Volvo B-10L CNG.


