W skrócie
Eksperci rynku CNG z Portalu cng.auto.pl wystąpili w głównym wydaniu programu informacyjnego „Wydarzenia” na antenie Polsatu. Materiał, wyemitowany o godzinie 18:50, przedstawiał sytuację rynku CNG w Polsce oraz ostatnie zmiany w zakresie akcyzy na sprężony gaz ziemny.
Godzina emisji
18:50Polsat, „Wydarzenia”
Nagranie
19 wrześniaWarszawa
1Zapowiedź materiału w „Wydarzeniach” Polsatu
Nagranie do materiału o rynku CNG oraz wprowadzeniu akcyzy zostało wykonane 19 września w Warszawie. Udział w nim wziął przedstawiciel Portalu cng.auto.pl – Bartłomiej Kamiński. Eksperci w swoich wypowiedziach wskazywali na problemy dla branży CNG, jakie niesie ze sobą wprowadzenie podatku akcyzowego.
Przygotowany materiał miał zostać wyemitowany w sobotę lub niedzielę w głównym wydaniu programu „Wydarzenia” na Polsacie o godzinie 18:50.
2Efekt intensywnej akcji medialnej
Materiał powstał w efekcie intensywnej akcji medialnej podjętej przez Portal cng.auto.pl. Na przestrzeni kilku poprzedzających tygodni redakcja nieustannie nagłaśniała temat problemów, jakie niesie wprowadzenie akcyzy na CNG. Praca Portalu była szczególnie widoczna w Sejmie, a także w mediach branżowych (m.in. CIRE, wnp.pl) i lokalnych, między innymi w Radomiu i Rzeszowie.
Warto wiedzieć
Sprężony gaz ziemny (CNG) do 2013 roku był w Polsce zwolniony z akcyzy jako paliwo napędowe, co czyniło go jedną z najtańszych alternatyw dla oleju napędowego i benzyny w transporcie publicznym oraz pojazdach prywatnych. Objęcie CNG podatkiem akcyzowym oznacza wzrost kosztów eksploatacji floty gazowej – szczególnie dotkliwy dla przewoźników miejskich, którzy zainwestowali w autobusy CNG, licząc na oszczędności paliwowe w całym cyklu życia pojazdu.




