Słupsk (Kobylnica)


Zobacz większą mapę

Miejski Zakład Komunikacyjny

Adres:
Profesora Stefana Poznańskiego 1A, 76-251 Kobylnica

Godziny otwarcia:
- poniedziałek: 6:00 - 21:00
- wtorek: 6:00 - 21:00
- środa: 6:00 - 21:00
- czwartek: 6:00 - 21:00
- piątek: 6:00 - 21:00
- sobota: 8:00 - 15:30
- niedziela: 9:30 - 15:30

Płatności:
- kartą debetową/kredytową: nie

Telefon:
- (59) 848 93 19

Położenie geograficzne:
- 54.44872, 16.99369 (Google maps)

Cena gazu CNG:
3.4 PLN/m3

Obsługa
Załoga jest bardzo uprzejma, bez najmniejszych zastrzeżeń. Na stacji jest dobrze zaopatrzony sklep i czyste toalety. Stacja ma dwa dystrybutory CNG, jeden umieszczony na wysepce razem z innymi dystrybutorami. Drugi jest umieszczony za płotem na terenie MZK w pobliżu kontenera sprężarki. Ten drugi jest udostępniany wtedy, gdy awarii ulegnie ten pierwszy. Obok dystrybutora znajduje się czytnik kart CNG Auto. Pod względem wydajności jest tutaj najlepszy gaz w Polsce. Wskazówka pokazała 1/2 ciśnienia po przejechaniu 200 km, co dotychczas nigdzie mi się nie zdarzyło, a jechałem standardowo 90-100. Pozwala to określić na nowo maksymalny zasięg Zafiry na 500 km przy oszczędnościowej jeździe. Pamiętam z seminarium w Toruniu, że jeden z uczestników mówił o większej zawartości etanu C2H6 w gazociągach w Słupsku. To przekłada się na większą wartość opałową, i dalej na większy zasięg.

Płatność
Wyłącznie gotówką, brak możliwości płacenia kartami płatniczymi.

Dojazd
Stację jest dość trudno znaleźć, i dlatego zamieszczam szczegółowe opisy. Sam, jadąc wieczorem nie dałem rady. Musiałem stanąć na pętli autobusowej i zapytać się kierowcy, jak dojechać do ich zajezdni.
Droga 1. W Słupsku kierujemy się drogowskazami na Szczecin. Wyjeżdżając z miasta ulicą Szczecińską, na granicy miasta znajdziemy salon Toyoty po prawej stronie. Dokładnie naprzeciwko salonu, po lewej stronie ul. Szczecińskiej, jest wjazd w ulicę Prof. Poznańskiego. Na skrzyżowaniu brak jest świateł i pasa do skrętu w lewo, a Szczecińska jest czteropasmowa, więc proszę uważać. Tutaj (zdjęcie 7) i tutaj (zdjęcie 8 ) widać salon Toyoty, widoczny z ul. Prof. Poznańskiego podczas powrotu ze stacji. Jeśli się zagapimy należy zawrócić na kolejnym skrzyżowaniu, już ze światłami, przy stacji Neste. Tutaj (zdjęcie 5) i tutaj (zdjęcie 6) widać wspomniane skrzyżowanie i stację Neste, widoczne z ul. Szczecińskiej jadąc od strony Słupska. Jadąc dalej ul. Prof. Poznańskiego, stacja CNG będzie widoczna po prawej stronie ulicy, przed zajezdnią autobusową.
Droga 2. Jadąc od strony Słupska ulicą Poznańską, po wjechaniu do Kobylnicy, należy skręcić w PRAWO kierując się dużym drogowskazem "Szczecin" (zdjęcie 1, zdjęcie 2). Jadąc od strony Poznania należy w tym samym miejscu skręcić w LEWO (zdjęcie 3, zdjęcie 4). Dalej, po przejechaniu przez przejazd kolejowy należy cały czas kierować się prosto, aż dojedziemy do skrzyżowania ze światłami z ul. Szczecińską (prosto będzie stacja Neste i wjazd na parking OBI/Real). Skręcamy w PRAWO w ul. Szczecińską i jedziemy dalsze 200 m w kierunku Słupska. Z lewej strony będzie widoczny salon Toyoty, a naprzeciwko z prawej wjazd w ul. Prof. Poznańskiego.
UWAGA: Okolice stacji są nieprawidłowo pokazane na planach zarówno w google, jak i zumi czy targeo. Ulice są źle oznaczone lub brak ich w ogóle. Zapewne podobny problem będzie dotyczył nawigacji samochodowych. Ten link chyba najlepiej pokazuje prawidłowe położenie stacji na planie, jednak brak jest nazwy ulicy. Ten link pokazuje zdjęcie lotnicze zajezdni i stacji.

Lokalizacja
Stacja CNG w Słupsku położona przy terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, Kobylnica, ul. Profesora Poznańskiego 1A. Widać, że stacja jest nowa, wszystko jeszcze pachnie i się świeci. Tankując samochodem z zaworem po prawej stronie (np. Zafira) musimy zawrócić dookoła dystrybutora CNG i wjechać pod prąd. Oprócz CNG można tam tankować także paliwa płynne, w tym LPG. Przed stacją jest duży pylon z wymienionym CNG i ceną.

Dane techniczne
Kompresor: Galileo Microbox 600 Nm3/h
Dystrybutory: 2
Stanowiska: 4 (NGV-1 + TN5) x2
Przejściówki: b/d
Data otwarcia: styczeń 2007
Lokalizacja: stacja paliw