Poznań


Zobacz większą mapę

Gazownia Poznań

Adres:
Głogowska 429, 60-004 Poznań

Godziny otwarcia:
całą dobę 24h/7

Płatności:
- kartą debetową/kredytową: tak

Telefon:
- 618390627

Położenie geograficzne:
- 52.35341, 16.84543 (Google maps)

Cena gazu CNG:
3.4 PLN/m3

Obsługa
Jedna z lepiej pompujących stacji w Polsce. Ciśnienie CNG po zatankowaniu jest w okolicach 230 bar, a to oznacza większy zasięg. Dystrybutor, podobnie jak na innych stacjach wyposażonych w urządzenia firmy Bauer, odmierza gaz w kilogramach. Na stacji stosują przelicznik 0,735 kg/m3.

Płatność
Gotówką lub bezgotówkowo - po zawarciu umowy. Możliwości płacenia kartą. Tych, którzy tankują tutaj częsciej, niż raz w miesiącu, zachęcam do zawarcia odpowiedniej umowy z ZG na rozliczenie bezgotówkowe.

Dojazd
Stacja jest położona przy węźle autostrady A2, przy zjeździe na Poznań. Jadąc autostradą od strony W-wy, należy tuż za zjazdem udać się w prawo i tam już spokojnie się dojedzie. Jeśli chodzi o jazdę z kierunku miasta, to należy skręcić do centrum handlowego i przeprawić sie nad trasą Głogowską na wschodnią stronę wiaduktem, który znajduje się obok stacji obsługi samochodów. Jeśli się przegapi pierwszy zjazd w prawo, to spokojnie mozna dojechać 2. czy nawet 3. zjazdem z ul. Głogowskiej - jest tam równoległa uliczka.

Lokalizacja
Stacja CNG jest zlokalizowana na terenie Zakładu Gazowniczego (ZG) w Poznaniu. Są ogólne oznaczenia Wielkopolskiej Spółki Gazowniczej na budynku, oraz drogowskaz kierujący na stację CNG, niestety niewidoczny z ulicy Głogowskiej.

Dane techniczne
Kompresor: Bauer Kompressoren 70 Nm3/h
Dystrybutory: 1
Stanowiska: 1 (NGV-1)
Przejściówki: komplet
Lokalizacja: teren gazowni