Inowrocław


Zobacz większą mapę

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne

Adres:
Księdza Piotra Wawrzyniaka 33, 88-100 Inowrocław

Godziny otwarcia:
- poniedziałek: 6:15 - 21:15
- wtorek: 6:15 - 21:15
- środa: 6:15 - 21:15
- czwartek: 6:15 - 21:15
- piątek: 6:15 - 21:15
- sobota: 8:00 - 13:00
- niedziela: nieczynne

Płatności:
- kartą debetową/kredytową: tak

Telefon:
- 523576068

Położenie geograficzne:
- 52.80166, 18.24416 (Google maps)

Cena gazu CNG:
3.8 PLN/m3

Obsługa
Ciekawostką jest, że stacja ma możliwość zarówno szybkiego, jak i wolnego tankowania samochodów. Ciśnienie po zatankowaniu jest bardzo dobre, przekraczające z reguły 220 bar. Tankując Zafirę musimy zdjąć całkowicie gumowy pasek od zatyczki króćca CNG. Konstrukcja tutejszego "pistoletu" CNG wymaga głębszego nasadzenia na króciec, a ten gumowy pasek w tym skutecznie przeszkadza. Proszę zwrócić obsłudze szczególną uwagę na ten "pistolet". Ma on z przodu zakrzywioną metalową rurkę powrotu gazu, która przy nieostrożnym, siłowym zakładaniu może nam wgnieść karoserię.

Płatność
Wyłącznie gotówką, brak możliwości korzystania z kart płatniczych.

Dojazd
--- Od strony Bydgoszczy: Po przejechaniu wiaduktem nad torami kolejowymi skręcamy w prawo w pierwszą ulicę, gdzie znaki drogowe na to pozwalają - Magazynową. Następnie po ok. 300m skręcamy w lewo w ul. ks. Piotra Wawrzyniaka. Oznaczony wjazd na teren MPK napotkamy po ok. 200m po prawej stronie ulicy.
--- Od strony centrum Inowrocławia: Jadąc ulicą Dworcową napotkamy skrzyżowanie ze światłami, i z dużym pomnikiem w formie krzyża wpisanego w słońce. Skręcamy tam w lewo, w dwupasmową ulicę Kopernika. Następnie skręcamy w pierwszy możliwy zjazd na prawo - ulicę Sikorskiego. Jadąc Sikorskiego napotkamy skrzyżowanie z ul. Piotra Wawrzyniaka, gdzie skręcamy w lewo. Oznaczony wjazd na teren MPK napotkamy po ok. 100m po lewej stronie ulicy. --- Na terenie MPK: Jeżeli szlaban jest zamknięty to stajemy i czekamy aż portier nam otworzy. Ostatnio jednak widuję ten szlaban cały czas otwarty, więc nie ma problemu. Jedziemy prosto i po przejechaniu placu wjeżdżamy prosto w wąski przejazd między budynkami MPK. Za przejazdem skręcamy w prawo, i jadąc dalej napotkamy już wiatę stacji po lewej stronie. Stajemy przy dystrybutorze i czekamy, aż przyjdzie magazynier. Niekiedy trwa do dłuższą chwilę.

Lokalizacja
Stacja CNG jest zlokalizowana na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu. Z ulicy widoczna jest brama wjazdowa i szyld MPK.

Dane techniczne
Kompresor: 220 Nm3/h
Dystrybutory: 2
Stanowiska: 2 (NGV-1)
Przejściówki: włoska
Lokalizacja: teren zajezdni komunikacji miejskiej