Elbląg


Zobacz większą mapę

Stacja Paliw Lotos (Oaza)

Adres:
Bursztynowa 2, 83-310 Gronowo Górne

Godziny otwarcia:
całą dobę 24h/7

Płatności:
- kartą debetową/kredytową: tak

Telefon:
- 552333320 wew. 313

Fax:
- (55) 235 25 35

Położenie geograficzne:
- 54.13551, 19.45293 (Google maps)

Cena gazu CNG:
3.29 PLN/m3

Obsługa
Bardzo uprzejma i pomocna, bez zastrzeżeń.

Płatność
Na stacji akceptują karty płatnicze, wypróbowałem osobiście. Duży plus dla właścicieli stacji za organizację sprzedaży. Obok dystrybutora znajduje się czytnik kart CNG Auto.

Dojazd
Stacja CNG położona jest bezpośrednio przy drodze nr 7, przy wyjeździe z Elbląga na Warszawę po lewej stronie. Jadąc od strony Warszawy dojazd na stację jest dość trudny, gdyż z drogi nr 7 nie ma bezpośredniego skrętu w lewo na stację. Trzeba skręcić w lewo wcześniej, przed rozpoczynającą się metalową barierą dzielącą kierunki ruchu. Następnie po minięciu pasów ruchu z przeciwnego kierunku należy skręcić w prawo, w wąską drogę prowadzącą równolegle do siódemki. Tą drogą dotrzemy już bezpośrednio na stację. Powrót na siódemkę w kierunku Elbląg i Gdańsk jest tą samą drogą, którą musimy się cofnąć w kierunku na Warszawę, a następnie przecinając pasy ruchu skręcić w lewo wracając na siódemkę w kierunku Gdańsk. Jeśli jadąc z Warszawy miniemy ten skręt i rozpocznie się już metalowa bariera, nie mamy innego wyjścia jak skręcić na Elbląg, i po minięciu estakad, przy najbliższej okazji zawrócić z powrotem na siódemkę. Oczywiście jadąc siódemką od strony Elbląga, czy też Gdańska, nie mamy żadnych problemów, bo stacja znajduje się po prawej stronie, z wygodnym wjazdem i wyjazdem.

Lokalizacja
Dystrybutor CNG jest zlokalizowany na patronackiej stacji paliw płynnych Lotos. Tankując samochodem z zaworem po prawej stronie (np. Zafira) musimy zawrócić dookoła dystrybutora CNG i wjechać pod prąd. Stacja znajduje się na terenie przyległym do hotelu Oaza. W hotelu funkcjonuje restauracja, ale gdy tankowałem były tam przygotowania do wesela, także nie dane mi było skorzystać.

Dane techniczne
Kompresor: Galileo Microbox 600 Nm3/h
Dystrybutory: 1
Stanowiska: 1 (NGV-1), 1 (TN5)
Przejściówki: brak
Data otwarcia: styczeń 2008
Lokalizacja: stacja paliw

Top