instalacja zdechła

Modele pojazdów Audi, Skoda, Seat, Volkswagen, - grupy Volkswagen (VAG) do 3,5 t zasilane CNG.
thaal
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 19, 2016 15:35
CNG car: VW Passat

instalacja zdechła

Post autor: thaal »

Cześć!

jest tu ktoś jeszcze? Niestety kolejny problem z samochodem :(

Podczas jazdy zdechła mi instalacja CNG. Passat z instalacją fabryczną. Podczas jazdy (kilkanaście km po rozpoczęciu jazdy - jeśli to ma znaczenie) wskazówka zbiornika gazu spadła do zera. O tyle dziwne że zatankowany był prawie do pełna (tankowanie - ok. 50 km wcześniej, na butli powinienem zrobić jeszcze jakieś 300 km). Wskazówka spadłą do zera i się już nie podniosła - sprawdzałem przez kilka dni.

Niestety w okolicach Rzeszowa nikt nie chciał się podjąć naprawy - więc został autoryzowany przedstawiciel VW.

Dzisiaj zadzwonili z dwoma informacjami: złą i gorszą.

Zła - wymiana zaworów + robocizna - 4.5 tyś.
Gorsza - nie są pewni tego że to pomoże, więc sugerują wymiana reszty instalacji co wyjdzie 2 razy tyle.

Miał może ktoś coś podobnego? jakaś sugestia? albo ktoś jest w stanie wskazać warsztat który podjąłby się naprawy?

Czy zapomnieć już całkiem o CNG?
piotr_poznan1
Posty: 79
Rejestracja: pn gru 31, 2012 00:13
CNG car: Touran 2,0 '07
Lokalizacja: Poznań

Re: instalacja zdechła

Post autor: piotr_poznan1 »

Zapomnieć

To nie jest kraj dla cng
masz blisko na Ukrainę, sprzedaj po kosztach, dorzuć parę groszy i kup sobie benzynę, ropę, lpg, elektryka tylko nie gaz ziemny.

Dwa lata temu po zatarciu silnika w touranie kupiłem kolejny silnik i przekazałem auto synowi.
Od pół roku przeklina mnie za ten gest, stojąc średnio do godziny w celu zatankowania gazu w Poznaniu.
Zwolnienie ciężarówek z cng/lng w Niemczech zatkało te parę stacji w Polsce.
O cenie cng nie wspomnę, jest drożej niż po wrpowadzeniu akcyzy przez Tuska.
Pisiory nas oszukały, czas ich rozliczyć przy kolejnych wyborach.
Teraz jeszcze czeka nas podwyżka gazu ziemnego, nawet posiadanie własnej sprężarki nie zapnie opłacalności tego paliwa w tym kraju.
Możemy tylko wspominać stare dobre czasy 55% parytetu ON.
Piotr
796 067 909
piotr_poznan1
Posty: 79
Rejestracja: pn gru 31, 2012 00:13
CNG car: Touran 2,0 '07
Lokalizacja: Poznań

Re: instalacja zdechła

Post autor: piotr_poznan1 »

Tak mi jeszcze przyszło
To nie będzie rozszczelnienie reduktora ?, spadło Ci ciśnienie z czterech butli do zera.
Rozumiem usterkę zaworu na jednej butli ale cztery na raz ?
Zatankuj 1-2m3 i zobacz gdzie ucieka.

Jak sam reduktor najczęściej wystarczy wymienić oring zewnętrzny.
Piotr
796 067 909
thaal
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 19, 2016 15:35
CNG car: VW Passat

Re: instalacja zdechła

Post autor: thaal »

Cześ,

dzięki za odpowiedź.

Nie mam pojęcia czy gaz zszedł czy nie - nie jestem też w stanie nic nabić. A wskazówka zbiornikow pokazuje że są puste i dostaję komunikat: please refill naturalna gas (albo jakoś tak - wiadomo o biega).

Mam 3 butle, nie 4.

Jutro jadę odebrać samochód od Pana Volkswagena z ASO, wypytam co i jak. Na razie nie decyduję się u nich na nic, podzwonię po warsztatach i się popytam co robić.

Badania mam do sierpnia ważne, do tego czasu mogę na benzynie jeździć, a później to pewnie na części, bo nie będę pchał w naprawę instalacji więcej niż połowę wartości samochodu.

Edit:
Aż tak źle nie będzie, poszuka opcji wycięcia CNG lub zamiany na LPG i będzie można jakoś jeździć.
damajek
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 25, 2012 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: instalacja zdechła

Post autor: damajek »

W Krakowie jest serwis, który robi też przeglądy - proponuję się ich zapytać. Mają trochę wiedzy w temacie.
Też nie sądzę żeby to były zawory - na każdej butli jest oddzielny i raczej wszystko na raz nie padło. Czy przed tym zdarzeniem z autkiem coś się działo? To bardzo duża ilość gazu i na pewno byś poczuł albo usłyszał że coś jest nie tak. Wygląda jakby coś ogólnie w wiązce elektrycznej odpowiedzialne za CNG nagle odmówiło posłuszeństwa. Czujnik ciśnienia powinien być w reduktorze - może wtyczka, może kabelek uszkodzony a może czujnik padł?
Daj znać jak na dziś wygląda autko?
ODPOWIEDZ

Wróć do „VW - grupa VAG - Audi, Seat, Skoda, Volkswagen”