Witam wszystkich użykowników CNG

Sprawy organizacyjne dotyczące spraw technicznych serwisu cng.auto.pl - strony www i forum
Bajer
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 02, 2013 00:30
CNG car: Jak już to VW
Lokalizacja: Gdynia - blisko stacji CNG :-)

Witam wszystkich użykowników CNG

Post autor: Bajer »

Mój pierwszy post na tym forum, znalezionym z chęci zgłębienia tematu CNG. Jako że, zawodowo zajmuje się naprawą aut grupy VAG (jak również jestem pasjonatą tej grupy) interesuje mnie techniczna strona. Mieszkam w Gdyni gdzie jak się okazało jest jedna w promieniu 100km stacja CNG (notabene mieszkam od niej 3km i prawie codziennie koło niej przejeżdżam) jeszcze bardziej mnie to wciągnęło i powoli dojrzewam do zakupu auta CNG, VW oczywiście. Na dzień dzisiejszy użytkuję TDI i jeżdżę na "ruskim" paliwie ale ostatnie zmiany przepisów utrudniły możliwość "sprowadzania" paliwa do PL w sposób legalny. Więc kolejny argument za CNG. Jeżeli już decydowałbym się to na pewno auto fabrycznie przystosowanie. Stopniowo czytam wątki, poszerzam wiedzę i temat mnie przekonuje coraz bardziej. Pewnie będę od czasu do czasu włączał się do tematów zadając mniej lub bardziej dziwne pytania. Jako że mam spore zasoby literatury fachowej dostępnej tylko w ASO VW/Audi i spore doświadczenie może będę mógł pomóc w kłopotach nie związanych z CNG.

Na początek podrzucę Zeszyt Szkoleniowy o napędzie gazem ziemnym w Caddy i Touran.

cz.1 http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_373_d2.pdf

cz.2 http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_373_d1.pdf

Pozdr.
Ostatnio zmieniony śr paź 02, 2013 15:01 przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Witam wszystkich użykowników CNG

Post autor: BIGMARIO »

No to witamy i zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników CNG :)
ps. VW to dobry wybór , większe butle w Caddy niż w Touranie i większa pojemność 2.0 niż 1.6 jak w Oplach !
MARIO72
Obrazek
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Witam wszystkich użykowników CNG

Post autor: tigercng »

... ale też sporo większe spalanie, niż w Oplach :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja techniczna cng.auto.pl”