STACJA CNG OSTRÓW WIELKOPOLSKI oraz LESZNO

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
vipkrzych1
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 09, 2008 21:13

STACJA CNG OSTRÓW WIELKOPOLSKI oraz LESZNO

Post autor: vipkrzych1 »

Witam czytalem ze w planach PGNiG jest utworzenie tych stacji w OSTROWIE oraz LESZNIE ale to bylo 2 lata temu wie ktos czy ta sytuacja sie zmienila? PS w wlkp jest tylko POZNAN i tu jest problem mieszkam 100km od poznaniu i 80 od Wroclawia wiec totalna lipa...
hipekus
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 17, 2008 22:47
Lokalizacja: POZNAŃ

Plany PGNIG

Post autor: hipekus »

Plany i strategia PGNiG wyglądają tak: jak lokalne przedsiębiorstwo miejskie sprawi sobie autobusy na CNG, albo nagle z jakiegoś powodu znaczna część mieszkańców danej okolicy kupi sobie auta na CNG (nie mając gdzie tankować) to wtedy PGNIG postawi stacje - ale to i tak nie jest takie pewne.
Dodam z ostatnich doświadczeń, że autoryzowane serwisy na auta CNG bynajmniej nie czekają z otwartymi ramionami, wręcz przeciwnie wyślą Cię kolego "na drzewo". Zostaje Zaodrze jeśli szprechasz.
Z punktu widzenia techniki CNG jest super, tanie w użytkowaniu (jak się nie psuje) i wydajniesze niż LPG. Aspekt ekologiczny nie każdy bierze pod uwagę.
Sam oceń lipa czy nie?
Opel Combo 1.6 CNG
vipkrzych1
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 09, 2008 21:13

Post autor: vipkrzych1 »

hmm do legnicy rowniez mam 100km wiec sprawa wyglada nie ciekawie...auto mam z fabryczna instalacja...W odoloanowie z kolei oraz Kaliszu sa stacje z gazem ziemnym ale nie maja Dystrybutorow...
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

vipkrzych1 pisze:auto mam z fabryczna instalacja...W Odoloanowie z kolei oraz Kaliszu sa stacje z gazem ziemnym
Spróbuj grzecznie pogadać z kimś kompetentnym z PGNiGu w tych miejscowościach i namówić do zawarcia Umowy. Wiem od innych uzytkowników, że na podobnej zasadzie tankują samochody spoza gazowni np. w Kielcach, sam mam też zawartą taką Umowę w Wałbrzychu.
Brak pomiaru nie jest przeszkodą, np. w Inowrocławiu ilość gazu wyliczają z pojemności butli i różnicy ciśnień.

BTW, jakie masz autko?

Pozdrawiam
vipkrzych1
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 09, 2008 21:13

Post autor: vipkrzych1 »

Dzieki... dzis albo jutro zadzwonie do znajomego co rozprowadza gaz i sproboje jakos moze przez niego sie skontaktowac i pogadac.Autko to Saab 9-5 2.3 t 2002 r
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

vipkrzych1 pisze:auto mam z fabryczna instalacja
vipkrzych1 pisze:Autko to Saab 9-5 2.3 t 2002 r
Jak Saab, to z pewnością nie jest to fabryczna instalacja...

Pozdrawiam
vipkrzych1
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 09, 2008 21:13

Post autor: vipkrzych1 »

hmm dobrze widocznie sie nie znam... z kolei sprawa gazowni... bede informowac Was co sie dzieje dalej
vipkrzych1
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 09, 2008 21:13

Post autor: vipkrzych1 »

Tak wiec koledzy! bylem rozmawialem w PINGU i nic nie wiedza mam przyjechac dopiero po nowym roku ;/ jak bedzie Pan Bochyński.... tak wiec czekamy dalej 1,7zl za m3 tylko ile w m3 jest litrow ?
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

No to trzymamy kciuki za powodzenie negocjacji :grin:

1 metr sześcienny gazu odpowiada ~1 litrowi benzyny i po sprężeniu mieści się w ~4,5 litra pojemności geometrycznej butli (jeśli o to pytasz).

Inna odpowiedź (też prawidłowa) to 1 m³ = 1000 dm³ = 1000 litrów :wink: (ale bez sprężenia).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stacja w Ostrowie WLKP

Post autor: bartekk »

Na wczorajszym Forum Gazowym Dyrektor dolnośląskiego PGNiG zaprezentował mapę z planowanym stacjami tankowania CNG. Ostrów jest w tych planach. jako urodzony ostrowianin trzymam kciuki za zrealizowanie tych planów!

Pozdrawiam
Bartek
stif
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 17:02
CNG car: Audi A4
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: stif »

Witam, może ktoś coś słyszał o planowanych stacjach CNG w Ostrowie Wielkopolskim lub w Odolanowie bo w tej części Wielkopolski kompletna Sahara?
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Ale by było fajnie jakby w Kaliszu albo np w Ostrowie była stacja, to moje rodzinne miasta, swego czasu nawet gazownia z Kalisza była zainteresowana zakupem używanej sprężarki, niestety jak to bywa z CNG w Polsce nic z tego nie wyszło.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: STACJA CNG OSTRÓW WIELKOPOLSKI oraz LESZNO

Post autor: administrator »

Prawdopodobnie w Kaliszu powstanie ogólnodostępna stacja CNG

Szczegóły w nowym temacie: http://cng.auto.pl/forum/stacja-cng-gaz ... html#p9782
Karol Wieczorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”