Na gazie rozjeźdza się mapowanie silnika

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
djviejo
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 29, 2015 08:37
CNG car: OPEL ZAFIRA 1.6 CNG

Na gazie rozjeźdza się mapowanie silnika

Post autor: djviejo »

Witam koleżeństwo

Próbuję już wszystkiego i puszczam info na różnych forach

Wpisywałem o swoich problemach w innych postach/wcześniej/ ale sprawa idzie do przodu .
Nie wyświetla się żaden błąd - nie ma check engine- , jadąc na gazie w pewnym momencie czuję , że samochód nie ma powera /tzn.coraz słabszy /więc dodaję gazu i wtedy dostaje czadu i przyspiesza ponad normę .Doszedłem do takiego momentu , że gdy załączę gaz to dosłownie szarpie i , przełączam na Pb bo nie chcę zepsuć silnik do końca .Za którymś razem po przełączeniu z gazu na benzynę zaczął silnik zachowywać się nienormalnie i nawet przy jeździe na trasie zaczął chlać 12 , 13 a nawet 15l/100km chociaż powinien palić 6-7 litrów .
Podjechałem do warsztatu i gość 2 razy resetował i NIC .Dopiero musiał wgrać nowe oprogramowanie i wtedy pomogło/podobno mapowanie silnika się rozjechało - sugerował , że może filtr od gazu jest zapchany , ale słyszałem głosy , że cng nie ma filtra gazu / .Nawet przypadkowe załączenie gazu dosłownie na 2-3 sekundy spowodowało ponowne problemy , znów mechanik , reset no ręce opadają .
Co do świec i cewki nie pytajcie ok .

Może ktoś z was miał podobny problem , jeśli tak to co robić .
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Na gazie rozjeźdza się mapowanie silnika

Post autor: tigercng »

Czy próbowałeś przeczyścić przepustnicę?
Objawy są podobne, opis jest na forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”