Strona 1 z 1

FRANCJA | Stacje CNG

: pn sie 15, 2011 18:58
autor: administrator
Dyskusja poświęcona stacjom CNG we Francji

Cran-Gevrier (Annecy)

: śr lip 18, 2012 23:31
autor: kefasps
Tej stacji nie polecam gdyż jest to stacja umiejscowiona na parkingu a właściwie na granicy działki pewnej dużej firmy, gdzie nie ma obsługi która winna mieć jak uważam przejściówkę z Włoskiej na taką jak w Polsce.

A tak w ogóle to tam gdzie byłem to była stacja tylko tam - zbieg Szwajcarii i Francji w pobliżu Gór Jury i Alp - i w Lyonie. Do Lyonu z pewnych względów nie dojechałem ale to już trudno.

Gdzieś przeczytałem, że w ogóle w Francji jest tylko 4o stacji. Nic dziwnego że Francja dieslem stoi, który jest wyraźnie tańszy niż w Niemczech i Szwajcarii.

Oto link do stacji na której nie było mi dane zatankować i musiałem odjechać smutny.
Cena 1kg 1,24 EUR.
http://cng-stations.bplaced.net/f/Cran-Gevrier.fr.htm

Tankowanie w Francji 12-14.07.2013

: czw lip 25, 2013 11:19
autor: Mikolaj
Bardzo slabe cisnienie gazu
Drogi gaz, cena: 1.26 euro za kg
Bylem na dwoch stacjach tankowania we francji i wszedzie maja slabecinienie gazu.
Data 14.07.2013
station GNVert
Rue de la Bleue du Nord
59300 Valenciennes
Np. w niedziele wieczorem aby sie dostac do tej stacji trzeba wbic kod otwierajocy brame (dostempny w internecie)
Aby wyjechac zniej nalezy sie tylko zblizyc autem do bramy i sie otworzy
Nastpna stacja to stacja ktorej nie polecam: w poblizu Paryza
7b Route Principale du Port
92230 Gennevilliers
Nie polecam bo w dni robocze ustawiaja sie tam dwie kolejki bo tankowanie odbywa sie na przemiennie. Stalem w jednej z nich i wokul same smieciarki i inne samochody dostawcze, nie widzialem zadnych samochodow osobowych w kolejce oprucz mojego. Ale to nie jest zaden problem. Problem sie zaczol kiedy prubowalem zaplaci karta platnicza (bo niema inne opcji) niestety czytnik nie przyjal zadnej mojej karty platnicze ani tez karty kredytowej.
Praconicy smieciarek poslugiwali sie karta wydane przez firme GNV, ja tylko zablokowalem satnowisko na jakies 15 min. i musialem odjechac z kwitkiem na stacje w innym miescu Paryza gdzie bez problemu zatankowalem:
120 Rue Marcel Paul
94500 Champigny-sur-Marne
Wszendzie ta sama cena i slabe cisnienie
Cala podruz i tak uwazam za udana bo powrocie do domu (w Holandii) zrobile 1050km a cena za paliwa 65 euro to byla trasa i przez kilka dni jazda po Paryzu i przemieciach ok. 150km jazdy miejskie i korkow. reszta to autostrada Belgia i Holandai 120km/h Francja 130km/h
Podruzowalem Volvo V70 2,4 BiFuel :D

Re: FRANCJA | Stacje CNG

: czw lip 25, 2013 22:34
autor: administrator
Dziękujemy za szczegółową relację!

W czasie Blue Corridor 2012 też się tankowaliśmy w Valenciennes - trzeba przyznać, że ta stacja jest na strasznym 'zadupiu'. Jeśli chodzi o kod do otwarcia bramy to przez godzinę nie mogliśmy się tam dostać i trzeba było wykonać z 10 telefonów do ludzi z GNV, żeby nam to udostępnili.

Co do Paryża to niestety trzeba uważać, bo większość stacji działa tylko przy posiadaniu specjalnej karty RFID wydawanej przez Gas de France - GNV Vert.

Generalnie do poruszania się samochodem CNG po Francji polecamy tę mapę