OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
wlodek_
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 18, 2009 19:26
CNG car: zafira B
Lokalizacja: Niemcy

Re: zafira B cng

Post autor: wlodek_ »

mapajaw pisze:Witam, właśnie kupiłem zafirę i mam pytanie czy na górnym śląsku jest jakiś serwis instalacji cng. Z tego co czytałem to najbliższy w Tarnowie. Zaczynam się trochę niepokoić bo jeśli z każdą bzdurą będę musiał jechać do niemiec to masakra. Z góry dziękuję.
Witaj!posiadalem Zafire A a teraz Zafire B to juz w sumie 7lat.Jesli chodzi o instalacje gazowa to nic nie bylo do tej pory zepsute takze mozesz mysle spac spokojnie.Reszte (oprocz instalacji gazowej) wykonuja chyba service w polsce bez jakis problemow,tak mysle bo inspekcje mojego samochodu wykonuje w polsce ,ale moge sie mylic bo nie mieszkam w polsce.Aha w Zafirze B ostanio wymienialem na koszt firmy Opla zawory na butlach gazowych (byly z jakims defektem) ale wymienili i smigam dalej.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn paź 31, 2011 07:20 przez wlodek_, łącznie zmieniany 1 raz.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Obecnie nie ma większego problemu z serwisem Zafiry CNG w Polsce. Z pewnością znajdziesz gdzieś bliżej sprawdzone ASO, gdzie poradzą sobie prawie z wszystkim, a z tym z czym sobie nie poradzą, jedź do Tarnowa. Tam zrobią Ci wszystko, co może się zdarzyć z instalacją.

Problem jest jedynie w uzyskaniu w Polsce bezpłatnych kampanii serwisowych, ale o tym piszę w innym wątku.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
Caveman
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 06, 2012 22:02
CNG car: Opel Zafira 1.6CNG nJoy 2004
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Caveman »

tigercng pisze:Obecnie nie ma większego problemu z serwisem Zafiry CNG w Polsce.
Witam!

Może ktoś polecić jakiś serwis w pomorskim, najlepiej w Trójmieście? Trzy dni temu pojawił się w mej Zafirze problem - na zimnym silniku działa wszystko ok, ale na rozgrzanym podczas odpalania automatycznie przełącza się na benzynę i nie idzie przełączyć znów na CNG.
Jedyny w wykazie serwis z pomorskiego nie podejmuje się pracy przy instalacji fabrycznej i odsyła do serwisu Opla. Serwis Opla odsyła zaś do Internetu.

Może ktoś tu jest z okolicy i zna jakiś sprawdzony serwis?

Pozdrawiam,
Caveman
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Jedź do Sławka, nick VERONA na forum.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

To nie reklama !

Post autor: tigercng »

tigercng pisze:Notuję na forum kolejny rekord zasięgu. Po tankowaniu w Pawłowicach zrobiłem 477 km. Jazda po drogach krajowych, bez autostrad, prędkość do 100 km/h, z nominalnym ciśnieniem w oponach.
Ostatnio jeżdżę trochę w trasie, więc była okazja do pobicia kolejnych rekordów. Standardowo robię ponad 500 km na jednym tankowaniu, a ostatnio udało mi się przejechać 520 km i jeszcze był gaz w zbiornikach. Warunki drogowe takie, jak poprzednio.
danielsonn
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 03, 2013 21:18
CNG car: Astra 2 1,6 CNG
Lokalizacja: Warszawa

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: danielsonn »

A ile gazu mieszczą twoje zbiorniki jak są na full ?
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: tigercng »

W zależności od stacji i dystrybutora na pusto wchodzi od 22,5 do 26 m3 CNG. Tak dobre wyniki osiągam jednak przy tankowaniu przydomowym, a tam nie mam osobnego licznika.
Pojemność geometryczna zbiorników w mojej Zafirze jest standardowa: 24,5 + 25,5 + 28 + 32 = 110 dm3
danielsonn
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 03, 2013 21:18
CNG car: Astra 2 1,6 CNG
Lokalizacja: Warszawa

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: danielsonn »

to nie lada wyczyn :). Mi maksymalnie udało się 470 km zrobić na 1 tankowaniu w trasie - maksymalnie wchodzi mi około 20-21 m3 w obecnej temperaturze i tankowaniu na Prądzyńskiego.
kgrzanka
Posty: 82
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:12
CNG car: Zafira A
Lokalizacja: Lublin

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: kgrzanka »

No nie wiem jak można jechać aby przejechać tyle km na pełnych zbiornikach.
Chyba 65km/h na 5 biegu i na tempomacie no i za tirem no i prawie pusty samochód.

Ja jeżdżę nie ekonomicznie, tzn. buta i poszedł. Zawsze załadowany do pełna. Jak można pojechać to jadę ile fabryka daje. No do 170 udało się rozkajtać ale to tylko chwilowo.

Zasięg max 320km.
bzyk200
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 28, 2014 08:34
CNG car: Opel Zafira B 1.6 YNG

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: bzyk200 »

Witam.
Mam zafire b 1.6 yng rok 2007 wyswietlacz GID. Odblokowalem sobie op-comem komputer pokladowy z jendym ale. Pokazuje tylko spalanie gdy jade na benzynie, ale nie pokazuje spalania gdy jade na gazie cng ? Czy ktos z urzytkownikow takiej zafiry ma podobnie czy trzeba jeszcze cos przestawiac op-comem zeby pokazywalo spalanie cng.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: tigercng »

A działa to komukolwiek w ten sposób?
Jeśli komputer pokładowy nie uwzględnia paliwa innego, niż benzyna, to nic nie pokaże.
kisen
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 10:18
CNG car: Opel Zafira B 1.6 CNG

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: kisen »

bzyk200 pisze:Witam.
Mam zafire b 1.6 yng rok 2007 wyswietlacz GID. Odblokowalem sobie op-comem komputer pokladowy z jendym ale. Pokazuje tylko spalanie gdy jade na benzynie, ale nie pokazuje spalania gdy jade na gazie cng ? Czy ktos z urzytkownikow takiej zafiry ma podobnie czy trzeba jeszcze cos przestawiac op-comem zeby pokazywalo spalanie cng.

Raczej nic na to nie poradzisz gdyż komputer będzie i tak czytał Tobie spalanie benzyny a nie CNG, nie jesteś wstanie tego nawet przerobić, chyba że posiadasz auto które miało fabrycznie wbudowane CNG, kiedyś słyszałem że są takie modele ;)
kgrzanka
Posty: 82
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:12
CNG car: Zafira A
Lokalizacja: Lublin

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: kgrzanka »

Czy moze ktoś posiada sprawny ECU HSFI 2.6 do zafiry 2004 Z16YNG
kgrzanka
Posty: 82
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:12
CNG car: Zafira A
Lokalizacja: Lublin

Re: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Post autor: kgrzanka »

Już nieaktualne. Stary naprawiłem i działa ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”