OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

I nie mogłeś zatankować na jednym i sobie pojechałeś? To jest CNG to są urządzenia argentyńskie tutaj - 4 stopnia to duży problem, na drugi raz podjedź pod drugi sprawny dystrybutor (w czasie mrozów na stacji w Warszawie były sprawne tylko 2 stanowiska do tankowania na 6:) podłącz się do innego dystrybutora i sprawdź efekt, w innym wątku Andrzej pisał o tym że naszemu znajomemu zatkał się zawór do tankowania i wystarczyło go wyczyścić wykałaczką
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Problemem w Warszawie nie jest -4 °C, a woda deszczowa i z topniejącego śniegu, która leje się na dystrybutory z nieszczelnej wiaty. Wiata pełni rolę czysto dekoracyjną.
Nie wiem, dlaczego jeszcze nie poprawiono tego w ramach gwarancji.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Niby problemem nie jest -4 a w na stacji w Toruniu ne pada na dystrybutor i przy minusowej temperaturze też jest problem z tankowaniem.
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

Czy ktoś we Wrocławiu posiada zafirę CNG? Chciałbym dotknąć :lol: i ew. tourana przyjrzeć się troche.
Ostatnio zmieniony wt wrz 20, 2011 17:28 przez supermajku, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej zredukować, niż później żałować.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Jeśli nikt tutaj do Ciebie się nie odezwie to podjedź na stacje i zagadaj z obsługą że szukasz kogoś kto tankuje się u nich takimi samochodami, na tej stacji jest nawet lista wszystkich użytkowników i jako ciekawostka jest tam chyba 1 egzemplarz w Polsce Fiata Fiorino, zostaw im telefon do siebie i poproś aby przekazali go osobie która może Ci pomóc.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Reklama !

Post autor: tigercng »

tigercng pisze:
Radek pisze:moim najwiekszym osiągnięciem w tej dziedzinie jest 420 km. (....) zafirą jechałem też 190 km/h
No to mogę Was poinformować, że przedwczoraj po zatankowaniu tylko w Warszawie dojechałem do Wałbrzycha - 428 km na liczniku, i jeszcze był gaz w butlach. Jechałem sam z niewielkim bagażem. Wyniki ponad 430 km są jak najbardziej realne.
Notuję na forum kolejny rekord zasięgu. Po tankowaniu w Pawłowicach zrobiłem 477 km. Jazda po drogach krajowych bez ekspresówek i autostrad, prędkość do 100 km/h, z normalnym ciśnieniem w oponach.
Od czasu wspomnianej wcześniej jazdy do Wałbrzycha, wymieniłem w mojej Zafirze silnik na pochodzący z Zafiry B (poprzednio typ ten sam) oraz reduktor na Landi-Renzo (poprzednio AFS). Zainstalowałem też separator oleju. W mieście robię teraz standardowo 330 km przy tankowaniu na Prądzńskiego.

Pozdrowienia, szczególnie dla kolegów klemens i kgrzanka :grin:
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

a ile to w przeliczeniu zł na 100 i ile zafira paliła by gdyby była traktowana jak służbówka:D czyli nie ekonomicznie.
Lepiej zredukować, niż później żałować.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

20zł
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

:mrgreen: Bartek najlepiej Ci odpowie, bo jego auto jest traktowane właśnie jak służbowe. Ja nie mam doświadczenia :sad:
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

eeee to rewelacja od 11zł do 20zł :D super
a takie pytanko co z osiągami czy większą łódź i załadowaną do pełna to to uciągnie?
czy zabiegi jak chip ew. wałki z inną charakterystyką coś poprawią w kwestii osiągów?
Lepiej zredukować, niż później żałować.
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

opony

Post autor: kefasps »

jakie macie ciśnienia w oponach? takie jak w info które jest przy wlewie paliwa

p 2,2
t 2,7

?

nie wiem może u nas w p-niu jest słabe tankowanie, ale 430km wydaje mi się możliwo przy multipli a nie zafirze

ale jak się mylę to naprawdę gratuluję takiej sztuki prowadzenia auta w styli eco

pozdrawiam
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

To ciśnienie minimalne we wklejce, dla samego kierowcy i niewielkiego bagażu.
Ja z reguły jeżdżę z jakimś obciążeniem, więc dodaję po 0,3 , czyli mam p=2,5 t=3,0 .

Spalanie 5,0 m³ / 100 km, cena 2,45 zł / m³, koszt 12,25 zł / 100 km.
Policzyłem zużycie z supertestu 4,4 m³ / 100 km i zasięg wyszedł 542 km (teoretycznie). To chyba wszystko co się da tym samochodem zrobić.

Odpowiadając supermajku, to auto raczej nie nadaje się do ciągnięcia czegokolwiek na dłuższą metę. W sprawie tuningu to takie podniesienie mocy zaowocuje zwiększonym spalaniem, na czym mi zupełnie nie zależy.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

ciśnienie cd

Post autor: kefasps »

tiger,

spróbuję podnieść ciśnienie na miesiąci zobaczę czy to ma istotny wpływ gdyż ja też często jeżdzę w kilka osób plus wózek

ale nie ma róży bez kolców; duże ciśnienie na ziemiach polskich to będzię oznaczać obniżony komfor jazdy i podwyższone koszty zawieszenia

na ziemiach niemieckich - autobahn - pewnie super by było

co uważasz?
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

tigercng pisze:W sprawie tuningu to takie podniesienie mocy zaowocuje zwiększonym spalaniem, na czym mi zupełnie nie zależy.

i tak i nie.
Podniesienie momentu powinno zmniejszyć spalanie gdyż silnik nie będzie wysilony. mocy owszem. lecz dla nas ludzi moc tak za bardzo nie jest potrzebna. my częściej nasze samochody rozpędzamy do czego raczej moment potrzebny.
a tak dla porównania obecnie pewien moment uzyskujesz np przy 3 000 rpm przy zmianie charakterystyki wałków co za tym idzie czasu otwarcia zaworów i stopnia etc ten pewien moment uzyskasz np przy 2600 rpm przez co zużywasz mniej paliwa a) na rozkrecenie silnika do odpowiedniej siły b) z racji niższych obrotów.
Owszem same gotowe wałki które były by dobrze obliczone nic nie dadzą poza placebo
do tego potrzeba przedewszystkim dobrze obliczony wydech zarówno pojemnościowo/długościowo/jak i z wykorzystaniem zjawisk falowych
+ dolot tak samo
Lepiej zredukować, niż później żałować.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Możesz mieć rację. Ja nie pomogę, bo na tak zaawansowanym tuningu się nie znam. Dla mnie mocy wystarcza jak jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”