Po odpalenie przerzuca na benzyne

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Po odpalenie przerzuca na benzyne

Post autor: smolec »

Witam, od paru dni mam problem z jazdą na gazie ponieważ po odpaleniu od razu przerzuca na benzyne lub czasami jade z 500m i wtedy przerzuci i nie da sie spowrotem dać na gaz (czasami się uda ale nie zawsze). Wczoraj np. rano wyjechaliśmy do Krakowa i było ok a dziś znowu nie chce jechać na gazie, tak jakby go wogóle nie było. Dotankowałem dziś do pełna ale niestety cały czas przerzuca na benzyne. Co mam jeszcze sprawdzić lub co się popsuło
Pozdrawiam
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: Po odpalenie przerzuca na benzyne

Post autor: Rumcajs »

smolec,

zajrzyj tutaj :

cng-video-gasnie-na-gazie-na-pb-dziala-t4344.html

Moim zdaniem masz tam gotowy opis co i jak.
W przypadku problemów, pisz na forum lub na PW.

Rumcajs.
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Po odpalenie przerzuca na benzyne

Post autor: smolec »

Witam,
przeczytałem wątek który mi podsunąłeś i sprawa wygląda tak, że żaden z tych trzech bezpieczników nie jest spalony.

Odpaliłem auto i na luzie stał ok. 5min i nie przełączył się na benzyne, ale rano po dłuższym postoju tak jest, że odpala normalnie na gazie a po przejechaniu ok 500-1000m przełącza na benzyne.
Nie wiem od czego to zależy. Zaraz wyjeżdżam na zakupy i zobaczymy czy będzie normalnie działał tylko, że dziś może działać normalnie (tak jak przed wczoraj) a jutro nie będzie.

P.S
Ja tam mam bezpieczniki 5a a nie 7.5a czy to robi jakąś różnice?
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: Po odpalenie przerzuca na benzyne

Post autor: Rumcajs »

smolec,

różnica w bezpiecznikach spowoduje najwyżej to, że się wcześniej spalą. Jeśli są dobre to nic nie ruszaj.
Nie pamiętam czy w tym czy w sąsiednim wątku było o przekaźnikach przełączających pomiędzy CNG/PB ( tych pod lewą przednią lampą ) .
Być może ten sam co w tamtym przypadku jest uszkodzony.

Bardziej szczegółowo mogę przyjrzeć się sprawie wieczorkiem, dostęp do dokumentacji mam w domu.

Jeśli dobrze pamiętam wrzucane tam filmik to było wyraźnie widać, iż pomimo pełnych butli wskazówka poziomu zjeżdżała do 0 i wtedy się przełączał na PB.
Zobacz czy nie dasz rady zaobserwować u siebie tego zjawiska .

Rumcajs
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Po odpalenie przerzuca na benzyne

Post autor: smolec »

Też myślałem o tych przekaźnikach pod reflektorem.
Jestem teraz w trasie i przejechałem 30km na gazie, stanąłem na minute i wyłączyłem silnik i już niestety odpalił na benzynie.
U mnie jest tak że jak się przełącza na PB podczas jazdy to wskaźnik gazu pokazuje tyle ile faktycznie jest, a nie spada do zera
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Po odpalenie przerzuca na benzyne

Post autor: smolec »

Witam po tak długim czasie
Męczyłem się troche na jeżdżeniu z tym problemem ale jurtro wyjeżdzam nad morze i szkoda by jechać na benzynie (bo od dziś nie przerzuca na gaz wcale) więc się wziąłem za naprawe i tak zamieniłem przekaźnik oznaczony K89(który według mnie jest zepsuty) z K91_IR3 i wkońcu przerzuca normalnie na gaz ale niestety auto nie ma mocy bo chodzi na 3 cylindry na benzynie jak i na gazie i moje pytanie jest takie czy jest jakiś przekaźnik, który nie jest aż tak ważny i którego moge przełożyć w miejsce tego zepsutego bo jutro niedziela i nigdzie nie kupie nowego przekaźnika, a jak dojade na miejsce to tam kupie nowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”