Zafira A ogromny problem!!! reduktor

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
renka
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 21, 2015 15:29
CNG car: Opel Zafira 2002

Zafira A ogromny problem!!! reduktor

Post autor: renka »

Witam,posiadam Zafirę z 2002 r 1.6 16v mam z nią ogromny problem ,ostatnio wymieniłam chłodnicę następnie uszczelkę pod głowicą i nadal na gazie jest ogromne ciśnienie, węże twardnieją, oddałam go dzisiaj do gazowników na Bagrowej bo możliwe że to reduktor po wcześniejszych konsultacjach,dostaje się gaz do układu chłodzenia , panem mech. pocieszył mnie bardzo bo mam oryginalną instalację GM i jakiś holenderski reduktor do którego nie ma już części jedynie przerobić i wstawić inny,tylko nie ma człowieka który by się tego podjął .
Mieszkam w Krakowie słyszałam o p.Marcinie z mgas ale on tego nie robi już, jest jeszcze serwis w Tarnowie, proszę o pomoc może ktoś wie gdzie mogłabym to zrobić.
pozdrawiam :(
renka
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Zafira A ogromny problem!!! reduktor

Post autor: tigercng »

Witam,

miałem dokładnie ten sam problem. W reduktorze AFS Falcon po kilku latach pojawiają się pęknięcia w korpusie, którymi gaz pod wysokim ciśnieniem migruje do obwodu chłodzenia silnika.
Wykonałem samodzielnie zamianę AFS na LandiRenzo, oraz dodatkowo zamontowałem separator.
Koszt całkowity z zastosowaniem używanych części z alledrogo zamknął się w 1000 zł.

Pozdrawiam
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zafira A ogromny problem!!! reduktor

Post autor: Rumcajs »

renka,

idąc tropem wskazanym przez Tigera, rzeczywiście na aledrogo jest bardzo dobra oferta.

http://allegro.pl/opel-zafira-b-gaz-ins ... 84919.html

Zostają niepotrzebne butle i zbiornik PB, ale cała reszta wydaje się być kompletna i to jest dokładnie to o czym napisał Tiger, a cena nie jest zła.

Pozdrawiam

Rumcajs
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Zafira A ogromny problem!!! reduktor

Post autor: tigercng »

@renka - w tej cenie kupuj w ciemno!

Osobiście wymieniłem w mojej Zafirze oryginalny reduktor AFS/Sherex Falcon na Landi-Renzo. Poza reduktorem musiałem wymienić przewód niskiego ciśnienia na dłuższy (kupiłem razem z reduktorem), oraz przedłużyć wiązkę kablową do reduktora (kable, lutownica, koszulka termokurczliwa, taśma izolacyjna do nabycia w każdym sklepie z częściami elektronicznymi). Mnie, amatorowi który robił to pierwszy raz w życiu zajęło to 1 dzień we własnym garażu.

Poza tym dostaniesz komplet zaworów z cewkami. Cewki przydadzą się na pewno :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”