Znowu skrzynia biegów

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Znowu skrzynia biegów

Post autor: darek.s »

Zakładam nowy watek choć pisałem już o tym w tym głównym o astrze CNG. Ale tak będzie większy porządek. Dwa lata temu padła mi skrzynia. Wymieniłem na używkę bo koszt części spory. Dokładne opisy w głównym wiec nie ma sensu powtarzać. Wczoraj zaobserwowałem lekkie rzegotanie na piątce przy przyspieszaniu. Na 4-ce i trójce już słabsze. Padł główny wałek w F17. I rodzi się pytanie czy znowu loteryjka i używka, czy jednak remont ( i większe koszty ) ale może pewność większa. Obecna skrzynia została zalana nowym olejem i byłem wtedy pełen optymizmu. Zrobiłem raptem nieco ponad 20kkm ( miałem wypadek i ponad pół roku nie jeździłem wcale).
A po dwóch latach to raczej kupie używkę która będzie miała dwa lata większy przebieg. Z doświadczenia wiem, że pod 300kkm to ich kres...
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Znowu skrzynia biegów

Post autor: darek.s »

No i mam "nową" skrzynię. Mechanik o ile wcześniej nie był zwolennikiem dodatków do olejów tym razem zaproponował mi coś z MoS2. Wybór padł na Liqui Moly. po dwóch tygodniach "testowania" jak nic nie wypadnie zamierzam zaaplikować.
Astra Caravan CNG 2004
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”