OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: kefasps »

fakt widać że silnik po przejściach, ale też nie wygląda jakby X lat siedział w aucie i nie jeden wyciek przeszedł. myślę że trzeba się targować ostro, bo jak nie ten to co. ale nie brałbym go na siłę. trzeba mieć dobre miejsce w którym z 2 silników powstanie 1. może warto by jeszcze przeorać niemieckie centra recyklingu, sam nie wiem
myślę że skoro wyleciał z ramy ten silnik to też bym go nie personifikował bo jednak silnik, a nie człowiek który jest na pewno bardziej podatny na urazy wewnętrzne
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
foomi
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 17:06
CNG car: Zafira A 2002
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: foomi »

Czy oferta tego silnika jest dalej aktualna czy ktoś już kupił?
W sumie to interesuje mnie separator oleju.
Obrazek
Tigerze, czy to co widać na zdjęciu to separator oleju wraz potrzebnymi rurkami o których kiedyś mówiłeś?
Obrazekm3/100km
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Silnik na razie jest odłożony dla mnie. Rozmawiam z mechanikami i co jeden to różne zdanie. Czakram twierdzi, żeby remontować stary bo nie wiadomo co w środku tego nowego. Ma połamany karter i kolektor dolotowy ( mogło cos wpaść do cylindrów np okruchy pokrywy). Inny zakład podobnie. Żaden nie chce robić przekładki np tłoków i wału do mojego bloku. Skądinąd zrozumiałe. Kupią części ze zniżkami i już na tym są do przodu. Zdjęcie 34 pokazuje gdzie jest jakaś rysa na bloku. Niewykluczone, że jest pęknięty...czego to niedoświetlone zdjęcie nie pokaże ale sprzedający o tej rysie powiedział mi przez telefon. Na razie rozmawiam z mechanikami...
Astra Caravan CNG 2004
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: tigercng »

foomi pisze:Tigerze, czy to co widać na zdjęciu to separator oleju wraz potrzebnymi rurkami o których kiedyś mówiłeś?
Dokładnie tak, w komplecie z reduktorem. Jak cena za całość jest interesująca (poniżej 500 zł) to kupuj.
Przyda Ci się jeszcze wąż w oplocie z separatora do listwy wtryskiwaczy. Widać go na zdjęciu nr 6.

Edit: dopiero teraz obejrzałem dokładnie te zdjęcia. Darek.s ma rację. Silnik miał bardzo mocne przeżycia w trakcie dzwonu (popękany kolektor, miska). Ja bym się bał. Przynajmniej sprawdźcie, czy blok nie jest pęknięty albo wał skrzywiony. Musi się obracać, jak pokręcisz ręką koło zamachowe.
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: Rumcajs »

Panowie,

a czy przypadkiem to nie resztki z tego pojazdu :

http://otomoto.pl/opel-zafira-zarejestr ... 03322.html

Najpierw przez długi czas był za 2 300 PLN, później po częściowym ograbieniu trzyma cenę 1 300 PLN i to już długo trzyma.
Jakoś tak to mnie pasuje, rok produkcji, rejon Polski, na zdjęciach dowód z Brodnicy, złomowisko pod Toruniem ....

foomi, sam w rozmowie z Tigerem, żartowałem jak zobaczyłem skąpe zdjęcia na Allegro, że kupiłbym to co na tym zdjęciu co je wkleiłeś. U mnie też nie ma separatora, ale mówiłem to nie znając zdjęć silnika. Na zdjęciu 15 masz praktycznie " odbity " separator ( miska ) a na zdjęciu 19 na górnej części separatora farba złuszczona łączeniem michy i bloku. :twisted:


Skomentuję to tak, bez ryzyka z tego zdjęcia kupiłbym, zawór tankowania oraz korek do niego. Jeszcze tylko sprawdziłbym, czy Zośka nie dostała w d... bo wtedy to nawet ryzyko to kupować.
Jeśli silnik wygląda tak "pięknie", to znaczy że przytulił się całkiem na ostro do separatora. Niby jest tam tylko 8 barów, ale dla mnie nawet 5 stów nie jest warte ryzyka, no chyba że ktoś bardzo lubi żyć z odbezpieczonym granatem pod maską ... :mrgreen:
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Niestety zdjęć rozbitka nie ma.. Natomiast na zdjęciach silnika jest także parę dokumentów. Połowa dowodu rejestracyjnego i jakieś włoskie w tym chyba jest kolor. Mam znajomą która jest tłumaczką włoskiego.Zapytam. Jeśli beżowy to już by się dużo zgadzało. Sprzedający twierdzi, że rozbite auto przywiózł z Włoch i dokupił do niego kompletną jednostkę napędową a silnik sprzedaje po trzech latach magazynowania w garażu...
Oto jak te zdjęcia skomentował znajomy z Czakramu:
"To lipa kolektor ssący rozwalony i nie wiadomo czy do środka
silnika nie wpadły kawałki, miska olejowa też rozwalona, zapomnij o tym silniku

pozdrawiam
Piotr"
Edit: Star Silver to chyba nie beżowy...
Wał się kręci i nic w środku nie chrobocze. Tak twierdzi sprzedający.
Astra Caravan CNG 2004
Cichy
Posty: 68
Rejestracja: wt lis 23, 2010 04:12
CNG car: Astra Caravan Njoy 1.6 CNG 04r.
Lokalizacja: Wólka Kosowska

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: Cichy »

A nie pytałeś czy gość zgodziłby się zdjąć głowicę i miskę?
Zrobić jakieś foto od środka...
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

nie pytałem ale poprosić go o to mogę.
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Tutaj nowe zdjęcia. https://picasaweb.google.com/1052986621 ... aTm85z9rwE Silnik ma raczej pękniety blok. Zdjęcie nr 3. Podobno da się to spawać ale może mieć tendencje do pękania. Poza tym i tak trzeba by go to tej roboty wybebeszyć. Prościej chyba przełożyć jego bebechy do mojego bloku. Tylko czy się przyjmą. Z tego co wiem to tuleje cylindrowe zostałyby z mojego. 12 lat temu pękła mi tuleja w Cinqecento po nieudanym remoncie. Ale tam był wklejana żeliwna do aluminiowego bloku. Tu chyba to całość. Jeden mechanik orientował się i podobno nasze autka mają inne pierścienie.
Edit. Spawanie odpada na pewno.
Astra Caravan CNG 2004
danio
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 30, 2010 12:23
CNG car: Opel Astra II 1.6 CNG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: danio »

Witam,

2 lata temu w mojej Astrid zatarł się silnik (dokładniej to wał na panewce), kupiłem silnik Z16XE z angielskiej wersji Astry, cały osprzęt pasował bez problemu, należy jedynie zwrócić uwagę mechanikowi aby podczas odpinania wiązki od ECU zrobił to delikatnie :)

Pozdrawiam

Daniel
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Czyli można wsadzić silnik od benzyny a przełożyć z mojego reduktor, kolektor dolotowy z wtryskiwaczami , komputer i co tam jeszcze trzeba i będzie pracować. I jak to się ma do osiągów/spalania bo nasze oryginalne silniki maja inny ( wyższy ) stopień sprężania. Podejrzewam, ze wynika to z innej głowicy w której także zawory i gniazda zaworowe będą przystosowane do gazu . Głowice od biedy też można przełożyć. Zatem pojawia się jakieś światło w tunelu...
Astra Caravan CNG 2004
danio
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 30, 2010 12:23
CNG car: Opel Astra II 1.6 CNG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: danio »

Ja zrobiłem na tym Z16XE już 90 tysięcy, spalanie takie jak było, osiągi identyczne,
nie wiedziałem na jakim ojeju jeździł dawca także od przekładki leje MaxLife 10w40, oleju bierze zliczając dolewki litr na 10 tysięcy km czyli raczej ok jak na EcoTec'a :)
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Ja też jężdzę na Max live. Oleju mi aż tyle nie bierze. Osiągi tez O>K . Spalanie na co dzień 7,5 m3/100. Rekordowe miałem 4/100 ( pisałem o tym). Gdyby nie stukał byłoby pięknie...
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Z Z16XE problemów nie ma. Na alledrogo znalazłem bez kłopotu dwa np http://allegro.pl/silnik-1-6-16v-z16xe- ... 85885.html Jutro dzwonię do własciciela złomowiska. Wstępnie pytałem - ma sie zorientowac. też ma wyspiarskie pochodzenie...
Astra Caravan CNG 2004
foomi
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 17:06
CNG car: Zafira A 2002
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: foomi »

Tak się zastanawiam czysto teoretycznie, że skoro auto mające oryginalnie z16yng przyjmuje bez problemu z16xe to czy przyjęłoby trochę mocniejszy z18xe.
Jest to ten sam blok tylko ma cylindry trochę większej średnicy. Z tego co czytałem to w przypadku benzynowych opli swap z16xe -> z18xe jest jednym z prostrzych.
Myślicie że zamiana z16yng -> z18xe byłaby równie udana?
Czy z16yng ma ten sam moduł sterujący co x16xe i do tego dodany jest tylko moduł CNG czy też sam moduł sterowania silnikeim jest inny? Mówię o wersji do 2003r
Obrazekm3/100km
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”