Kupię Licznik do Zafira B

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
Slawus000777
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 28, 2016 20:55
CNG car: Opel Zafira B

Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Slawus000777 »

Witam wszystkich . Czy czasami ktoś posiada na zbyciu licznik do zafiry B albo do astry H . Chodzi oczywiście o liczniki z opcją kontrolki CNG .
Czy ktoś może oriętuje się jakie powinno być ciśnienie gazu na wyjściu z reduktora gazu do filtra gazu ? Ostatnio miałem zamieszanie w mojej zafirze i myślałem że reduktor pada , zamontowałem na reduktorze manometr z reduktora co . Skala się kończy na 4 mpa a wskazówka na zegarze jest poza skalą . Tak więc jest powyżej 4 mpa - czy to nie za dużo ?

Za wiadomości z góry dziękuję .
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Rumcajs »

Witaj,

jakoś dopiero teraz zauważyłem Twój post sprzed tygodnia.

Nie szperałem po dokumentacji do Zafiry B, ale na podstawie znajomości Zafiry A śmiem twierdzić, że licznik od benzyniaka i CNG niczym się nie różnią. Jako wskaźnik poziomu paliwa oraz kontrolka rezerwy są wykorzystywane te same elementy. Co aktualnie wyświetlają zależy tylko od tego na jakim paliwie jedziemy.

Nie do końca jest dla mnie jasny Twój wpis odnośnie reduktora i manometru ale ....
Przed reduktorem, czyli z butli przychodzi nam ciśnienie z zakresu 8 - 2xx bar. Napisałem xx gdyż ta wartość zależy od tego co nam napompuje stacja.
Po "niskiej " stronie czyli w kierunku separatora i dalej wtrysków, mamy maksymalnie 8 bar, czyli 0,8 MPa. Sądzę że gdyby było tam ponad 4 MPa to rozerwałoby wtryski. :lol:

Rumcajs
Slawus000777
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 28, 2016 20:55
CNG car: Opel Zafira B

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Slawus000777 »

Dzięki za wiadomość , ale niestety przerabiam właśnie sprawę licznika , obecnie mam zamontowany licznik z normalnej zafiry i nie mogę ręcznie przełączyć na benzynę - tu chodzi o przycisk koło wyświetlacza . Te liczniki różnią się między sobą , na teście po podłączeniu kompa , wyskakuje nieorginalna konsola , poza tym wszystko działa , nie da się elektronicznie obejść przełącznia na benzynę . Nie wiem co by było gdyby mi zabrakło gazu czy komputer przełączyłby automatycznie na benzynę , bo jeszcze nie zdażyło mi się aby zabrakło gazu .
Najprawdopodobniej jest różnica w układach liczników i tego nie da się obejść , zresztą oznakowanie katalogowe tych liczników jest inne , inne do benzyniaka , a inne do tego z CNG .

Kombinowałem z odłączeniem cewki reduktora i odcięcie gazu na dojściu do reduktora , ale samochód gaśnie i nie chce odpalić , tak więc sprawa licznika i właściwego podłączenia łączy się ze sterowaniem z komputera .

Co do ciśnienia na reduktorze to jest ono na 0,4 MPA - ale chyba jest wyżej bo ten manometr kończy się na 0,4 MPA .

Jak by co nr. licznika 13231612 AA - chętnie odkupię albo dam swój do naprawy .

Pozdrawiam
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Rumcajs »

Chwila, chwila .....
pierwszy post
Slawus000777 pisze:Skala się kończy na 4 mpa a wskazówka na zegarze jest poza skalą .
drugi post
Slawus000777 pisze:Co do ciśnienia na reduktorze to jest ono na 0,4 MPA - ale chyba jest wyżej bo ten manometr kończy się na 0,4 MPA .
To w końcu jaki jest zakres tego manometru ..... różnica między postami to jak dla mnie 3,6 MPa czyli tak 4,5 raza więcej niż wynosi ciśnienie po niskiej stronie reduktora ?!?! :shock:

Ja pisałem wyraźnie, po niskiej stronie reduktora maksymalnie 0,8 MPa !!!!! Takie jest ciśnienie pracy wtrysków.

Rumcajs.

BTW Czy możesz strzelić i wrzucić fotę manometru ?
Slawus000777
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 28, 2016 20:55
CNG car: Opel Zafira B

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Slawus000777 »

Moja wina trochę zamieszałem . Manomert jest od zwykłego reduktora do butli do migomata CO . Zakres do 0,4 mpa - 4 atmosfery , tak więc pomiędzy reduktorem a filtrem gazu jest powyżej 4 atmosfery , a więc jest dobrze .

Fotkę postaram się wrzucić .

Dzięki za informacje w sprawie ciśnienia .
Pozdrawiam
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Rumcajs »

Slawus000777 pisze:Kombinowałem z odłączeniem cewki reduktora i odcięcie gazu na dojściu do reduktora , ale samochód gaśnie i nie chce odpalić
Odłączenie cewki na reduktorze ogłupia samochód. Cewka jest na wyjściu z reduktora a czujnik ciśnienia na wejściu. Samochód widzi pełne butle gazu a jednocześnie gaz nie dochodzi dosilnika bo cewka zamknięta. W tej sytuacji sam się nie przełączy, musiałbyś wymusić ręcznie.

To możesz w takim razie zrobić próbę przełączania odłączając butle.
Z przodu przy akumulatorze masz małą skrzynkę z trzema bezpiecznikami.
Dwa z nich zabezpieczają butle, każdy dwie.
Włącz zapłon, wskaźnik paliwa powinien pokazać Ci aktualny poziom gazu.
Wyjmij dwa bezpieczniki od butli, uruchom silnik.
Powinieneś zobaczyć jak poziom paliwa schodzi do zera i powinno przełączyć automatycznie na PB.


Rumcajs
Slawus000777
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 28, 2016 20:55
CNG car: Opel Zafira B

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Slawus000777 »

Witam . Po przebojach z licznikiem , założyłem normalny zwykły i o dziwo , zośka sama przełącza na benzynę jak kończy się gaz . Jedyny problem to ręczne przełączanie z gazu na benzynę i odwrotnie bo tego nie ma .
Od roku nie mogę dokupić licznika , przyzwyczaiłem się jeździć na zwykłym i to tyle w temacie .
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: tigercng »

Na alledrogo i olx jest trochę ogłoszeń ze zdemontowanymi instalacjami CNG z Zafiry.
Popytaj sprzedających, co zrobili z licznikami.
Slawus000777
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 28, 2016 20:55
CNG car: Opel Zafira B

Re: Kupię Licznik do Zafira B

Post autor: Slawus000777 »

Dzięki za radę , ale ostatnio zośka mi zaniemogła - uszczelka pod głowicą , wyświetlacz a do tego komputer padł - idzie do kasacji - czas się skończył . Wymieniam na nowszy model oczywiście cng .
Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”