OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
danio
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 30, 2010 12:23
CNG car: Opel Astra II 1.6 CNG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: danio »

Witam wszystkich,

dzisiaj po skończonym tankowaniu astry usłyszałem ulatniający się gaz z końcówki do tankowania,
wertując forum przeczytałem, że przyczyną może być sama końcówka lub zawór zwrotny.

Jeśli zawór zwrotny jest sprawny to gaz z rurki ulotni się i po jakimś czasie powinien przestać się ulatniać.
W moim przypadku po kilku godzinach nadal się ulatnia :(

Czy ktoś dysponuje informacją o tym zaworze ? jaki typ, producent, czy istnieje zamiennik ?

pozdrawiam
Daniel
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: tigercng »

Informacje o zaworze zwrotnym jak i króćcu tankowania są na forum. Proszę poszukać.
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Witam po dłuższym "niezabieraniu głosu". Obiecałem zdać relację z sekcji zwłok mojego starego silnika. Leżał sobie w garażu u znajomego ( sam kiedyś naprawiał samochody) ponad rok aż mu zaczął przeszkadzać. W silniku kompletnie rozwaliło panewkę korbowodową na czwartym cylindrze. Podwinęło jedną pod drugą. Opiłki dokonały reszty zniszczenia. Porysowało pompę oleju i minimalnie resztę panewek. Wał też ucierpiał na czwartym korbowodzie. Zatem w tym stanie silnik już raczej nie był do remontu. Okazuje się jednak, że bodaj kilka miesięcy wcześniej cała sprawa mogła zamknąć się na wymianie panewek korbowodowych i może przy okazji remontu głowicy i pierścieni. Tłoki nie wykazują luzów na sworzniach ( przynajmniej jak badam to w ręku), zamek pierścieni też nie za duży, gładź cylindrowa O.K. Zatem kolejny raz sprawdza się powiedzonko "Mądry polak po szkodzie". Tłoki sobie zostawię a cała reszta pojedzie na złom. Chyba, ze ktoś będzie zainteresowany np blokiem. Pozdrawiam.
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Pora na kolejna relację. Pół roku temu wymieniłem olej na Maxlive 5W40. Na 10W40 czasami przy niskiej temperaturze stukały mi popychacze. Po wymianie zdecydowanie się poprawiło zaobserwowałem to tylko raz. Zrobiłem 7kkm ( byłoby więcej ale miałem stłuczkę). Na szczęście nie z mojej winy i mam teraz auto blacharsko/lakierniczo odnowione w mocnym zakresie. Przy okazji doceniłem ekonomię mojego autka. Przez trzy tygodnie jeździłem zastępczym Peugeotem 301 115KM. I musze przyznać, ze bardziej odczułem to finansowo. Przez te pół roku mozna powiedzieć mój nowy silnik oleju nie zabrał nic. Jak zalałem na maxa tak jest od dłuższego czasu. Niepokojące jest to, że jak jest cieplej w korkach mruga mi kontrolka oleju. Już to przerabiałem i wiadomo jak się skończyło :? . Zjawisko występuje wtedy gdy ma uruchomić się wentylator czyli przy 90 stopniach. Normalnie gdy jest 85 O.K. W najbliższym czasie zamierzam dokonać pomiaru ciśnienia oleju. Porównamy z normami i sie zobaczy. Jeśli jednak będzie mniej to wymiana pompy :?: brrr. :( :?:
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Dzisiaj zmierzyłem ciśnienie oleju. 1,4; 1,5 atmosfery na jałowym. Silnik był dogrzany ale wentylator się nie włączył. Ale upały póki co się skończyły. Dla pewności wymieniłem czujnik ciśnienia na nowy. Kolejne upały pokażą czy coś się zmieniło..
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Dzisiaj termometr w Astrze przekroczył 36. Wentylator co chwila się włączał a lampka nie mrugała :D
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

No cóż po prawie dekadzie pora pożegnać się z Asią... Dzisiaj byłem w salonie Renault i zaliczkowałem nową Dacię MCV z LPG. Ostatnie sztuki z silnikiem 1,2 75KM. Bo te nowe do zagazowania już znacznie gorsze od kiedy wycofali się z popychaczy hydraulicznych ( Opel także ). Auto jest do sprzedania w cenie "ciut" wyższej od ceny złomu a jeździ i to tak samo ekonomicznie.
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Asia od dzisiaj będzie jeździła po Lwowie i z tego prostego powodu pora już pożegnać wszystkich użytkowników Forum. Choć pewnie z sentymentu pewnie tu zajrzę. Serdeczne podziękowania dla Tigercng. Bez jego starań i akcji serwisowej pewnie tak długo bym nią nie jeździł.
Astra Caravan CNG 2004
darek.s
Posty: 114
Rejestracja: wt sty 22, 2008 00:23
Lokalizacja: Kraków

Re: OPEL ASTRA II Caravan 1.6 CNG

Post autor: darek.s »

Wczoraj właśnie jak przejeźdzałem Balicka widziałem cenę CNG. Czy ktoś jeszcze na tym jeździ czy wszyscy uciekli. Ja na szczęście już dawno.
Astra Caravan CNG 2004
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”