CNG Forum - gaz ziemny w Twoim aucie

Forum użytkowników pojazdów zasilanych CNG/LNG w Polsce. Partner Międzynarodowej Sieci Społeczności CNG/LNG
Teraz jest N gru 17, 2017 17:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 00:01 

Auto CNG: VW Passat
Może ktoś miał taki problem - ostatnio kilka razy zdarzyło się, że w momencie przełączania się na benzynę po tym jak gaz się skończył zapala się kontrolka - błąd silnika. Wg słów pana mechanika który to kasuje błąd jest związany z tym, że mieszanka która trafia do silnika jest zbyt uboga (niestety nie mam kodu błędu). Po skasowaniu błędu nie powtarza się on do momentu ponownego wystąpienia opisanej sytuacji.

PostNapisane: Pt sie 25, 2017 10:28 

Auto CNG: VW Passat B7 1.4 Ecofuel
Witam, kolego miałem identyczny problem. Jak kończył mi się gaz i samochód przełączał się na benzynę to po przejechaniu kilku kilometrów (lub po kilkukrotnym odpaleniu silnika podczas jazdy w mieście) zaświecała się kontrolka check engine. Po podłączeniu pod komputer wyskakiwał mi identyczny błąd jak u Ciebie. Zwracałem się z tym zapytaniem do serwisu, powiedziano mi, że najprawdopodobniej do wymiany mam wtryskiwacze benzyny. Opinia diagnosty z serwisu vw wydała mi się dziwna, ponieważ na benzynie silnik pracował równo i nie było mowy o wypadaniu zapłonu albo czymś podobnym. Aby uniknąć kosztów kupiłem na stacji benzynowej specjalny preparat do czyszczenia wtryskiwaczy, wlałem go do baku zgodnie z zaleceniami ale poprawy nie było. Problemem okazała się złej jakości benzyna. Wcześniej tankowałem zwykłą PB 95 lub 98, ostatnio pokusiłem się na Shell V-Power Nitro (stuoktanówka). Po wyjeżdżeniu całego gazu auto przełączyło się na benzynę, check zaświecił się dosłownie na 5 minut po czym całkowicie zgasł i od tamtej pory nie świeci (nawet przy jeździe na samej benzynie). Problem tkwi prawdopodobnie w złej jakości paliwie. Spróbuj zatankować lepsze paliwo i usunąć błąd. Powinno pomóc. Pozdro!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]