CNG Forum - gaz ziemny w Twoim aucie

Forum użytkowników pojazdów zasilanych CNG/LNG w Polsce. Partner Międzynarodowej Sieci Społeczności CNG/LNG
Teraz jest Pt lis 24, 2017 02:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 19, 2017 00:26 

Auto CNG: Opel Zafira, 1,6
Witam.
Ja byłem zmuszony (butle nie przeszły przeglądu po 10 latach od produkcji) zlikwidować CNG.

1400 zł przegląd CNG z próbą ciśnieniową to połowa nowej instalacji LPG

Instalacje LPG mam od 1 kwietnia i co do ocen, czy jest to dobre, to muszę jeszcze trochę pojeździć.
Na tą porę sprawa wygląda tak:
1. Butle z CNG zostały usunięte.
2. w miejsce tych tylnich został zamontowany zbiornik LPG największy jaki się da, wchodzi około 44 litry LPG
3. Zbiornik 14 litrowy benzyny zostawiłem i trzyma się na korpusie po butlach CNG + dodatkowe mocowanie i to w zupełności mi starcza
4. dopływ do baku był przerabiany w związku z tym, że przebiega jakoś pomiędzy butlami, dla gazownika nie było problemu przy przerobieniu
5. wlew LPG został zamontowany w miejsce wlewu CNG, tam jest tylko gwint i przy tankowaniu dokręcam końcówkę
6. posiadam instalację firmy STAG + grzałkę z tej firmy, która dogrzewa w celu szybszego przełączenia na LPG (cena grzałki to ok. 100 zł dodatkowe)

Do tej pory użytkowanie:
1. Latem po południu przy dużym nasłonecznieniu samochód odpala bezpośrednio na LPG
2. Rano po przejechaniu ok. 400 - 700 metrów w zależności od temperatury przełącza mi się paliwo z PB na LPG (tak krótki dystans jest też związany z dogrzewaniem przez grzałkę.

Co jest najdziwniejsze, sterownik LPG jest wpięty w komputer silnika i nie wiem jak to możliwe ale samochód na LPG ma większego kopa niż na CNG (widać naprawdę różnice, sprawdziłem wielokrotnie na trasie, którą prawie codziennie przejeżdżam, przy ruszaniu ze świateł na skrzyżowaniu pod górkę), może to zasługa mniejszej wagi samochodu (brak butli CNG)

Spalanie:
Tu następne zaskoczenie: 11 litrów na 100 km + benzyna 1,5 litra na 400 km
Przy czym mam ok. 20 km do pracy więc często zapalałem i tylko tyle benzyny zużyłem :).

Co do skutków przejścia na LPG to muszę jeszcze poczekać ale nie chciałbym się przekonać :)

Jeszcze jedno, zostały mi obudowy do butli: Zafira B, mogę muś oddać za free.

Instalację LPG montował mi zakład z Dąbrowy Górniczej, jak coś to na priv mogę podać namiary.

Na razie jestem bardzo zadowolony z przeróbki ale jak pisałem czas pokaże.

PostNapisane: N cze 25, 2017 12:32 

Auto CNG: Opel Zafira A 1.6CNG
Witam.
sasiadt jaki symbol masz silniczka w zafirce B ? ile KM ??

PostNapisane: Cz lip 13, 2017 10:44 

Auto CNG: Opel Zafira, 1,6
Z16YNG, 94 KM

A jeszcze a propo spalania: żona ostatnio jechała ekonomicznie z boxem na dachu i na trasie spalił 9,5 litra LPG. :D

PostNapisane: Cz lip 13, 2017 11:34 

Auto CNG: Astra 2 1,6 CNG
a ile w całości kosztowała Cię ta przyjemność tj. przeróbka CNG na LPG ?

PostNapisane: Pt lip 14, 2017 20:14 

Auto CNG: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
I jeszcze ja zapytam: zmieniałeś sprężyny z tyłu? Nie ryjesz nosem po krawężniku?

PostNapisane: Śr sie 09, 2017 12:47 

Auto CNG: Opel Zafira 1.6 CNG
Bieganek napisał(a):
I jeszcze ja zapytam: zmieniałeś sprężyny z tyłu? Nie ryjesz nosem po krawężniku?

ja wyrzuciłem wszystkie 4 butle, sprężyn z tyłu nie zmieniałem, ale nie ryję nosem po krawężniku

PostNapisane: So sie 26, 2017 20:08 

Auto CNG: Opel Zafira A 1.6CNG
HEJ. juz prawie mam dwa lata lpg i bez problemu się auto sprawuje. jednie to ze sprężyny są za twarde tylnie. a dziś mi siadł rozrusznik, ale na tyle co ja odpala to jestem pełen podziwu :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]