CNG Forum - gaz ziemny w Twoim aucie

Forum użytkowników pojazdów zasilanych CNG/LNG w Polsce. Partner Międzynarodowej Sieci Społeczności CNG/LNG
Teraz jest Wt lis 13, 2018 00:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 17:46 
Administrator

FIAT MULTIPLA 1.6 Natural Power
NOWE | I generacja, FL: 2004 -
Wersja osobowa (opis wersji dostawczej brak)

Obrazek

Segment: K

PARAMETRY POJAZDU
Długość, szerokość, wysokość (mm): 4089/1871/1695
Pojemność bagażnika: 430 l
Ładowność: 580 kg
Ilość miejsc: 6
Masa własna: 1470 kg
Dopuszczalna masa całkowita: 2050 kg
Masa przyczepy z/bez hamulca: 1000kg/400kg
Pojemność zbiornika na CNG: 26,5 kg/ 36,0 m³
Pojemność zbiornika na benzynę: 38l

SILNIK
Pojemność silnika: 1596 cm³
Moc (CNG|benzyna): 67kW/92KM | 76kW/103KM - oba parametry przy 5750 obr/min
Moment obrotowy (CNG|benzyna): 130 Nm | 145 Nm - oba parametry przy 4000 obr/min
V-max (CNG|benzyna): 157 km/h|170km/h
Przyspieszenie 0-100 km (CNG|benzyna): 16 s | 13,5 s
Elastyczność (km/h, s) 60-100 km/h (5-bieg): b/d
Zużycie paliwa (CNG|benzyna) na 100 km:
- cykl miejski - 11,3 m³ | 11,5 l
- cykl pozamiejski - 7,3m³ | 7,5 l
- cykl mieszany - 8,8 m³ | 9,0 l
Emisja CO² g/km (CNG|benzyna): 167|214
Zasięg teoretyczny na gazie: 505 km
Zasięg teoretyczny na benzynie: b/d km
Rodzaj paliwa: bivalent (CNG/benzyna)

Cena (na rynku włoskim): od 23.000 euro

Ciekawostki
- instrukcja obsługi Fiata Multipla Natural Power w języku polskim tutaj (format .pdf)

Źródło
- www.fiat.it (w jęz. włoskim)
- italiaspeed.com
- instrukcja obsługi

Ostatnio edytowano So lut 20, 2010 17:07 przez administrator, łącznie edytowano 7 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 21:10 

Auto CNG: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Następca Multipli BiPower. Niestety autko już nie jest produkowane (okazało się, że na niektóre kraje jeszcze jakieś serie Fiat wypuszcza). Ma być nowa Multipla, ale niestety będzie to 5 miejscowy crossover na bazie Fiata Bravo.
Nadzieja w tym, że chiński koncern Zotye, który kupił od Fiata licencję będzie robił też wersję Natural Power. Tylko komu będzie się chciało auto z Chin sprowadzać...

Ostatnio edytowano Wt lis 17, 2009 15:06 przez kennedee, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N lut 21, 2010 02:34 

Witam,
czy jeśli kupię takie autko to nie będę miał problemów z serwisem i częściami w Lublinie ?? CNG nie jest zbyt jeszcze popularne, tym bardziej to auto - nie produkowane już :(
pozdrawiam

PostNapisane: Pn lut 22, 2010 11:22 

Auto CNG: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Pepe napisał(a):
Witam,
czy jeśli kupię takie autko to nie będę miał problemów z serwisem i częściami w Lublinie ?? CNG nie jest zbyt jeszcze popularne, tym bardziej to auto - nie produkowane już :(
pozdrawiam

Części możesz sobie zamawiać przez internet wiec nie ma znaczenia czy mieszkasz w Lublinie czy w innym mieście, ja zamawiam w Poznaniu. Co do samej instalacji to słyszałem od mojego speca od CNG który naprawia moją zafire że w Multiplach też się psują cewki na elektrozaworach, ale to nic takiego, poszukaj sobie w lublinie dobrego gazownika który nie boi się CNG i nie będziesz miał problemu. A reszta mechaniki w fiacie będzie się psuła tak jak w każdym innym ale z naprawą tego nie ma już żadnego problemu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 31, 2011 10:43 

Auto CNG: Jeszcze brak
kennedee napisał(a):
Następca Multipli BiPower. Niestety autko już nie jest produkowane (okazało się, że na niektóre kraje jeszcze jakieś serie Fiat wypuszcza). Ma być nowa Multipla, ale niestety będzie to 5 miejscowy crossover na bazie Fiata Bravo.
Nadzieja w tym, że chiński koncern Zotye, który kupił od Fiata licencję będzie robił też wersję Natural Power. Tylko komu będzie się chciało auto z Chin sprowadzać...

To do którego roku te auta były produkowane i czy przedstawiciel Fiata w Polsce ma podobne podejście do multipli cng jak GM Polska ??? Tzn. nie sprzedajemy w Polsce = nie znamy tego czegoś..... Czy fiat multipla cng był sprzedawany w Polsce ( wskazuje na to instrukcja obsługi w jęz. polskim ) i czy można go serwisować w ASO ????

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2011 18:27 

Mam co prawda starą Multiplę (2003) ale bez problemu ją serwisuję w ASO. Sprawdziłem to zanim ją kupiłem. Tzn. serwisuję to trochę za dużo powiedziane, przez ponad dwa lata wymieniono tylko zawór do napełniania bo "przeciekał".

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2011 11:54 

Auto CNG: Caddy 2008
Witam.
Od wczoraj nie moge przełaczyc mojej multipli na gaz. Zatrzymałem sie na chwilke wyłaczyłem silnik i po powtórnym właczeniu silnik nie przechodzi na gaz tylko gasnie .Zauwazyłem takze że dawniej po przekreceniu kluczyka po chwili słychac był załacznie sie jakiegos zaworu a teraz jest cisza. Co sie mogło stac i gdzie sie udac? czy do ASO fiata czy do gazownika. Prosze o porade i wskazanie gdzie w Warszawie mam pojechac.
pozdrawiam
Ignacy

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2011 22:09 

Ja sprawy gazowe w mojej Multipli załatwiam w ASO Fiata na 1 Sierpnia, w Carserwisie

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2011 18:28 

ikac napisał(a):
Ja sprawy gazowe w mojej Multipli załatwiam w ASO Fiata na 1 Sierpnia, w Carserwisie

A znasz tam kogoś? Byłem dzisiaj w Carserwisie ale powiedzieli mi że sie na tym nie znają i nie maja oprzyrządowania :-(

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 21, 2011 23:57 

To znaczy że musiało się coś zmienić, nie mam tam znajomych. zanim kupiłem moją multiplę poszedłem do nich bo u nich serwisowałem seicento i zapytałem czy będą serwisować CNG. Potwierdzili, to kupiłem. Jak do tej pory z instalacji CNG robiłem tylko wymianę zaworu napełniania bo diagnosta w czasie przeglądu stwierdził wyciek. Wymienili zawór i tyle, to było ponad rok temu. Od tej pory byłem u nich parę razy ale w sprawach nie związanych z CNG.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 00:03 

Sprawę zaworu prowadził pan Filipek (to nazwisko). Oni pracują na zmiany, jeden tydzień rano drugi po południu. Radzę zapytać o niego, może komuś się po prostu nie chciało ruszyć ...

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 18:11 

Juz sprawa załatwiona , zdiagnozowali przepalenie cewki i ja wymienili.
ikac napisał(a):
Sprawę zaworu prowadził pan Filipek (to nazwisko). Oni pracują na zmiany, jeden tydzień rano drugi po południu. Radzę zapytać o niego, może komuś się po prostu nie chciało ruszyć ...

Ostatnio edytowano Cz sty 01, 1970 02:00 przez Ignacy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 10:30 

Gratuluję, dobrze że jest alternatywa dla ASO.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2011 08:58 

Auto CNG: Jeszcze brak
Ignacy napisał(a):
Juz sprawa załatwiona pojechałem , zdiagnozowali przepalenie cewki i ja wymienili.
A jakie koszty ????

Ostatnio edytowano Cz sty 01, 1970 02:00 przez iskat1973, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N paź 16, 2011 16:42 

Auto CNG: Fiat Multipla Natural Power 2006
Witam , koledzy podpowiedzcie mi co mam myśleć .
Ostatnio silnik przy wchodzeniu na obroty tak od 2-4 tyś wydaje czasami gwizd , myślałem że to jakaś rolka i że po zrobieniu rozrządu bo i tak wymieniałam to zniknie , mój mechanik twierdzi że to pęknięcie w kolektorze i żebym się tym chwilowo nie przejmował bo jeszcze nie jest źle a wymiana jest kłopotliwa .
Druga rzecz to czy w tej instalacji są jakieś filtry lub inne rzeczy które się wymienia , bo ostatnio zaobserwowałem że na benzynie chodzi równiej i żwawiej niż na CNG i co ciekawe zauważyłem że podczas wysilania samochodu na trasie dwa czy trzy razy zdarzyło mu się przeskoczyć na benzynę i po paru minutach znów na CNG .
Wiem że od strony mechanika wszystko było robione zawsze z zaleceniami producenta .

Z góry dzięki za pomoc , Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]