CNG Forum - gaz ziemny w Twoim aucie

Forum użytkowników pojazdów zasilanych CNG/LNG w Polsce. Partner Międzynarodowej Sieci Społeczności CNG/LNG
Teraz jest N lis 19, 2017 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 03, 2009 09:38 

Auto CNG: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
robert_m napisał(a):
Kennedee, czy kupiłeś może srebrną małpę od gościa z legnicy? Oglądałem takie autko przed zakupem swojego.

Nie, swoją kupiłem w Bydgoszczy nieco wcześniej, niż się gość z Legnicy ogłaszał.
Z tego co wiem, to od dłuższego czasu CNG nie tankuje - więc albo sprzedał, albo jeżdzi na beznzynie, albo też srebrna mulcia stoi.

PostNapisane: Śr cze 03, 2009 09:40 

Auto CNG: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
hashimi napisał(a):
http://otomoto.pl/fiat-multipla-fabryczna-instalacja-cng-C8606762.html to link do ogłoszenia, które mnie zainteresowało.

Tak jak Ci napisałem na forum multipli - warto, jeśli stan techniczny jest ok. Do mulci BluPower dokładasz LPG jako awaryjne zasilanie i masz chyba najtańsze w eksploatacji autko 6 osobowe.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 03, 2009 12:04 

Dowiadywałam sie poprzez gg o te papiery od tego gazu - nie maja nic, tylko wbite w dowod, ze jest cng, wazny przeglad na samochod no i jest zarejestrowany.

zrobilismy przeglad na stacji diagnostycznej i zarejestropwalismy
nie mam pojecia co jest potrzebne ale nie mialem zadnych problemow z przegladem poszedlem do wydz kom diagnosta sprawdzal te butle mowil ze sa wazne jeszcze przez 5 lat
nie mam homologacji
nie poradze nic na to
przeglad moge robic panu co rok
jak bedzie trzeba

to cytat z rozmowy z wlascicielem komisu.

Stoi jeszcze Multipla benzyna z CNG w Gnieźnie - pytalam o dokumenty - facet powiedzial, ze ma homologacje producenta z Turynu, ze auto zarejestrowane i ogolnie wszytko ok, o co dokladnie pytac, czego wymagac?

Ostatnio edytowano Śr cze 03, 2009 12:09 przez hashimi, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 03, 2009 15:43 
Moderator

Auto CNG: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
hashimi napisał(a):
Dowiadywałam sie poprzez gg o te papiery od tego gazu - nie maja nic, tylko wbite w dowod, ze jest cng, wazny przeglad na samochod no i jest zarejestrowany.
nie mam homologacji
(...)
Stoi jeszcze Multipla benzyna z CNG w Gnieźnie - pytalam o dokumenty - facet powiedzial, ze ma homologacje producenta z Turynu

Najważniejsze, żeby CNG było wbite w dowód.
Protokoły odbioru butli od producenta (czyli homologacje) powinnnaś dostać z Bielska. Popatrz w pierwszy post w tym wątku od Karolfoto. Pisze, że nie miał z tym problemów.
Homologacja na całe auto raczej nie interesuje nasz TDT, choć to zależy od regionalnej specyfiki i zdarzają się wyjątki. Touran_CNG np. zarejestrował swojego tylko na tej podstawie.

Taka Multipla BluPower to całkiem ciekawa propozycja. Stacja w Toruniu jest na tyle niezawodna, że benzyna będzie się tylko starzeć (tak jak mi), a dodatkowa butla z pewnością przyda się bardziej. Poza tym masz jeszcze w pobliżu Bydgoszcz i Inowrocław.
Jak się zdecydujesz, to chętnie się spotkam na stacji w Toruniu, Jester zapewne też :grin:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 11, 2009 15:18 

Witam, Jak się orientuję to są dwie wersje MULTIPLI Bipower ( gaz + benzyna )i Blupower( tylko gaz ) Czy może ktoś mi napisać jak to wygląda w tankowaniu , czyli ile wchodzi do każdego modelu i na ile to starcza ? Gdzieś przeczytałem że do Bipower wchodzi jakieś 35 m3 , to ile mieści się do Blupower ? Szukam samochodu dla kumpla i zafascynowała go ekonomia na CNG. Pozdrawiam użytkowników " MUCIEK " :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 17:52 

Auto CNG: Multipla Bipower
Blupower nie ma zbiornika benzyny, ale wchodzi gazu na ok. 600km. W naszych warunkach Blupower jest dobre do kręcenia się po mieście i okolicach.
Do Bipower wchodzi gazu ok. 33Nm na ok. 400-450km (500 w trasie) + 38 litrów benzyny.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 20:50 

Dziś oglądaliśmy "Mućkę" z Grodziska http://www.autotrader.pl/details,29453,107804812.asp , ale była skucha :twisted: bo szukamy mućki 6-cio osobowej i myślałem że takie tylko występują a tu w miejscu obok kierowcy zamiast fotela jest lodówka ! Pan poinformował że samochód jest gotowy do rejestracji a po pytaniu o legalizację butli i zaświadczeniu z TDT zrobił się bardzo nie miły i ze głupoty jakieś wymyślamy i po jakiego grzyba mu tu Dupę zawracamy bo on ma klientów :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 11:19 

Do mojej Bipower raz weszło 38,8 m3 (w Warszawie)

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 23:06 

No to zimno musiało być....

Tytuł:
PostNapisane: N cze 28, 2009 02:32 

Ma pytanie , czy ktoś z was użytkował Multiple Blupower w naszych warunkach klimatycznych ? Ciekaw jestem jak wygląda eksploatacja takiej Multipli w warunkach zimowych , czy nie ma problemu z odpalaniem w zimę w okresie mrozów ?! Wyczaiłem taka Mućkę w Niemczech http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... geNumber=1

Tytuł:
PostNapisane: N cze 28, 2009 11:02 

Auto CNG: Zafira CNG 2006r.
Marcin, co Tobie Touran się znudził już :lol:

Tytuł:
PostNapisane: N cze 28, 2009 12:02 

Raczej NIE , ale mam kolegę który zastanawia się nad Multiplą i postanowiłem się dowiedzieć jak najwięcej :mrgreen:

Tytuł: Witam
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 09:45 

Auto CNG: Fiat Multipla CNG
Witam Serdecznie :-)
Właśnie zakupiłem Fiata Multiple z CNG.
Jakie dokumętu muszę mieć do pierwszej rejestracji w Poznaniu.
Auto zakupione w Niemczech z pełną dokumętacją ronież CNG.
Proszę o podpowiedz :-)
Jacek

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 14, 2009 01:35 

Zapisz się na forum multipli:
http://www.multipla.fora.pl/
Tam było to wałkowane kilka razy. Wpisz w szukanie w forum "cng"
Poczytaj tu:
http://www.multipla.fora.pl/co-gdzie-i- ... ,1543.html
lub tutaj
http://www.multipla.fora.pl/opinie-uzyt ... g,100.html

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 22, 2009 22:06 

Auto CNG: niedługo Multipla
Witam!
W końcu zdecydowałem się na zakup autka CNG, po analizie padło na najpraktyczniejsze czyli Multiple. O samym samochodzie wiem już chyba wszystko tylko chciałem jeszcze zapytać o kwestie legalizacji butli żeby nie władować się na minę. Rozumiem ze jeżeli zbiorniki są zgodne z r110 to tylko wizyta w TDT 600zł i problem z głowy. Natomiast jeżeli nie to Fiat załatwia homologacje i znowu TDT - 600zł i rejestracja. Jak jest z ważnością tych butli bo słyszałem że 10 albo 20 lat. Co potem, trzeba je koniecznie wymienić na nowe czy można to jakoś przedłużyć?? Co jeżeli kupię Multiple z 2001 roku (bez r110) czy w 2011 bede musiał wymienić butle (nieopłacalne) czy lepiej szukać nowszej? Wie może ktoś od kiedy montowano w Multipli zbiorniki zgodne z r110 i jak z ich ważnością??
PS.
Może jest na forum ktoś z kuj-pom kto zna temat i/lub posiada multiple i podzieliłby się spostrzeżeniami:?:

Ostatnio edytowano Cz paź 22, 2009 22:08 przez kart, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]