Blue Corridor

Blue Corridor

Portal cng.auto.pl koordynatorem przejazdów przez Polskę Rajdów Blue Corridor

Blue Corridor 2013 Hansa (4)

Cng.auto.pl jest koordynatorem i organizatorem odcinków polskich Rajdów Blue Corridor od 2012 roku. Wszystkie polskie edycje Rajdów Blue Corridor, promujących paliwo CNG i LNG, zostały objęte Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki na wniosek portalu cng.auto.pl a przejazd konwoju przez granice odbywał się zawsze jako konwój dyplomatyczny z pierwszeństwem dzięki zespołowi portalu cng.auto.pl i jego współpracy z polskimi oddziałami Straży Granicznej.
Jako pierwsi w Polsce gościliśmy Konwój Rajdu Blue Corridor 2012 w Warszawie na specjalnie zorganizowanej Konferencji CNG i LNG oraz Wystawie Pojazdów zasilanych CNG i LNG. Konferencja została zorganizowana na warszawskiej Wyższej Uczelni UTH i była pierwszym w Polsce wydarzeniem promującym paliwo CNG i LNG w transporcie polskim o charakterze światowym. Załoga Polska uczestniczyła w Rajdzie jak również w Konferencji w Brukseli i reprezentowała Polskę jako państwo zaangażowane we wdrażanie alternatywnych paliw metanowych w transporcie. Warszawska Konferencja Międzynarodowego Projektu Blue Corridor 2012 była największym wydarzeniem zorganizowanym na całej trasie Rajdu. Na liście przybyłych gości zarejestrowało się 210 osób, a w czasie panelu konferencyjnego głos zabrało 10 specjalistów rynku CNG z instytucji naukowo-badawczych, uczelni, organizacji promujących metan jako najlepsze paliwo w motoryzacji. Towarzysząca Konferencji wystawa pojazdów zgromadziła 25 pojazdów zasilanych CNG i LNG. Podczas wystawy miała miejsce również polska Premiera ciągnika siodłowego Iveco Stralis LNG.

blue corridor stako
blue corridor stako

W 2013 roku portal cng.auto.pl wspierał Rajd Blue Corridor 2013 Hansa. Portal cng.auto.pl zorganizował wówczas dla załóg Rajdu wizytację fabryki zbiorników tankowania gazem ziemnym w Słupsku oraz pokazowe tankowanie na Stacji CNG – Zajezdnia PKM Gdynia, która była jednocześnie miejscem dla Wystawy Pojazdów CNG i LNG. Wydarzenia te wspierał z wielkim zaangażowaniem Prezes Zajezdni Kazimierz Gałkiewicz. W czasie edycji Blue Corridor 2013 Hansa odbyła się także Konferencja CNG i LNG w Gdańsku, gdzie zgromadziliśmy rekordową ilość dziennikarzy. Byliśmy wówczas także pierwszą ekipą w Polsce, która miała możliwość wizytowania budowy Gazoportu LNG w Świnoujściu.

blue corridor
blue corridor

Blue Corridor 2014 odcinek polski powstał dzięki wsparciu i zaangażowaniu Fundacji Green Fuel oraz portalu cng.auto.pl. Załogę Blue Corridor gościliśmy w 'Strefie Metanu' w Miasteczku Ekologicznym na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO 2014, gdzie Fundacja Green Fuel zorganizowała Międzynarodową Konferencję NGV 'Metan dla Motoryzacji' NGV Rally Blue Corridor 2014.
W czasie wszystkich Rajdów Blue Corridor jako polska reprezentacja, pokazaliśmy że gaz ziemny to najlepszy wybór dla czystszego, bezpieczniejszego i tańszego transportu. Pokonaliśmy długie dystanse na drogach całej Europy pojazdami zasilanymi wyłącznie paliwem CNG i LNG, łącznie ok 10 000 km promocji alternatywnych paliw metanowych.
W tym roku zapraszamy na Międzynarodowy Rajd Blue Corridor – 2015 'Eiffel Tour' do Francji 1 czerwca 2015 roku na Międzynarodową Konferencję w Paryżu – 26 edycję Word Gas Conference gdzie Rajd Blue Corridor 2015 wraz załogami przedstawi zalety ekologicznego i ekonomicznego CNG i LNG jako najlepszego paliwa do transportu.

Blue Corridor 2013 Hansa w Polsce