LNG IVECO Stralis Euro VI

IVECO_PHOTOGRAPHY_LOGO_RGB

IVECO dostarczy pierwszych 50 pojazdów Stralis LNG Euro VI do LC3 LC3, wiodąca firma logistyczna, potwierdza swoje zaufanie do marki IVECO dzięki ostatniemu zakupowi 50 ciężarówek Stralis LNG Euro VI. Zamówienie to zostanie zrealizowane krótko po tym, jak udostępniono pierwsze pięć pojazdów tego typu.
Firma IVECO otrzymała swoje pierwsze zamówienie na 50 pojazdów Stralis Hi-Way napędzanych przez skroplony gaz ziemny (LNG). Pojazdy będą eksploatowane przez firmę LC3, która specjalizuje się w transporcie w temperaturze kontrolowanej jak również z użyciem ciężarówek przewożących kontenery. Firma stara się wyposażyć swoją flotę w alternatywne rozwiązania technologiczne umożliwiające zredukowanie wpływu swoich pojazdów na środowisko naturalne.
Po otwarciu pierwszej stacji skroplonego gazu ziemnego ENI w Piacenzie LC3 stała się pierwszą firmą we Włoszech, która nabyła pojazdy Stralis LNG i używa ich na drogach krajowych. Pojazdy Stralis Natural Power LNG zasila silnik 330 KM Cursor 8 CNG Euro VI. Jest on wyposażony w kriogeniczny zbiornik paliwa LNG o pojemności 510 litrów i 4 zbiorniki 70-litrowe CNG zapewniające zasięg ponad 750 km. Dzięki temu pojazdy mogą być używane na średnich i długich dystansach.
Eksploatacja pojazdów zasilanych przez LNG ma wiele zalet w kontekście ochrony środowiska i rentowności dla klientów. Silniki zasilane gazem ziemnym są dużo bardziej przyjazne dla środowiska pod względem emisji niż ich wysokoprężne odpowiedniki spełniające normę Euro VI. Gaz ziemny to paliwo całkowicie czyste dzięki radykalnemu obniżeniu emisji cząstek stałych (-95% w porównaniu z silnikiem Diesla) oraz tlenków azotu (-35%). Ponadto pojazdy te umożliwiają ograniczenie emisji CO2od 10% nawet do 100% – jeżeli wykorzystuje się biometan. Napędzane gazem silniki IVECO pracują również ciszej; obniżenie poziomu hałasu o średnio 5 decybeli w porównaniu z silnikami wysokoprężnymi ma szczególne znaczenie w przypadku wywozu śmieci i realizacji dostaw nocnych.
W odniesieniu do efektywności kosztowej i oszczędności związanych z całkowitym kosztem posiadania i użytkowania pojazdu (TCO): gaz ziemny jest znacznie tańszy w porównaniu z silnikami Diesla. Oznacza to redukcję kosztów paliwa na poziomie 40% (to najważniejszy czynnik przy ocenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania).

Iveco Stralis Euro VI Natural Power (LNG, CNG) (1)

Kriogeniczny zbiornik paliwa LNG (Iveco Stralis)

IVECO jest wiodącym europejskim producentem pojazdów na gaz ziemny: ponad 200 pojazdów LNG jeździ obecnie po Europie, głównie w Hiszpanii i Holandii, gdzie dostępna jest odpowiednia infrastruktura.
IVECO konsoliduje w ten sposób swoje działania na rzecz ekologicznej mobilności nie hamując postępu, ale odpowiedzialnie łącząc go z ochroną środowiska. Wizja ta odzwierciedla wybraną przez IVECO strategię, wdrażaną w celu zapewnienia klientom szerokiego asortymentu zaawansowanych technologicznie pojazdów, spełniających standardy ochrony środowiska, bezpieczeństwa i wydajności przy jednoczesnej redukcji kosztów operacyjnych.

Iveco Stralis Euro VI Natural Power (LNG, CNG) (2)

Iveco Stralis Euro VI Natural Power (LNG, CNG)

Źródło:
  • Iveco Poland
Tagi: , , , , ,