Udany początek weekendu na Nurburgring – Steinhof drugi, Gładysz ósmy

W pierwszym z dwóch wyścigów Scirocco R Cup rozgrywanych na torze Nurburgring Maciek Steinhof startując z ósmej pozycji startowej ostatecznie zajął drugie miejsce, a startujący z dwunastego pola Adam Gałdysz wskoczył na ósme miejsce. W kolejnym wyścigu w niedzielę Adam Gładysz zajął 3. miejsce, a Maciek Steinhof nie ukończył rywalizacji. Steinhof nadal liderem klasyfikacji generalnej

Udana sobota na Nurburgring

Maciek Steinhof zajmując na starcie 8.pozycję, przebił się na pierwszym okrążeniu o 4 oczka w górę.Po kraksie Rahel Frey i Uwe Alzen awansował już na pozycję wicelidera. Na pozycji lidera od samego początku do końca utrzymał się Aditya Patel. Na trzecim stopniu podium stanął Olaf Manthey, jedna ze startujących legend. Adam Gładysz ukończył rywalizację na 8. miejscu.

PUNKTACJA VW SCIROCCO R-CUP po sobotnim wyścigu
1. Steinhof 156, 2. Heidorn 120, 3. Patel 114, 4. Proetto 95, 5. Ubben 89, 6. Larisch 87, 7. Megenbier 72, 8. Rieger 70, 9. Nilsson 67, 10. Scheer 62, 11. Gładysz 58.

Zaskakująca niedziele w Norymberdze

Kolejny dzień zmagań na Nurburgring to 3. miejsce dla Adama Gładysza! Polskiemu kierowcy gratulujemy pierwszego miejsca na podium w Scirocco R Cup! Adam startując z pierwszego pola prowadził przez 11 okrażeń, niestety pod koniec wyścigu został wyprzedzony przez Arne Larischa i Janna-Hendrika Ubbena. Niedziela w 'zielonym piekle' zakończyła się natomiast pechowo dla Maćka Steinhofa, który odpadł po kolizji na pierwszym okrążeniu.

Adam Gładysz w udzielanych później wywiadach prasowych cieszył się, ze swojego 3. miejsca i nie może się doczekać na kolejny wyścig z serii, który tym razem będzie miał miejsce w Wielkiej Brytanii na torze Brands Hatch. Maciek Steinhof natomiast nie rozpacza po pechowej niedzieli. Nadal jest liderem klasyfikacji generalnej i z odwagą spogląda na następne zmgania w sezonie.

Źródło:
  • autoklub.pl