VW Scirocco GT24 CNG w STCC by biogas.se Team

Wyścigowy VW Scirocco zyskuje sobie również uznanie w Szwecji. Tamtejszy team wyścigowy biogas.se z powodzeniem startuje wyścigowymi Volkswagenami w serii STCC (Swedish Touring Car Championship – Mistrzostwach Szwecji Samochodów Turystycznych). W II i III rundzie pucharu kierowcy tego zespołu uplasowali się na czołowych pozycjach i walczą o prowadzenie w stawce mistrzostw Szwecji!

Pasmo sukcesów rozpoczęło się podczas II serii, która miała miejsce 7 i 8 maja tego roku na torze Knutstorp. Wtedy za kierownicą VW Patrik Olsson zdobył 3. miejsce podczas pierwszego wyścigu i 7. miejsce w drugim. Fredrik Ekblom za kierownicą drugiego bolidu zdobył odpowiednio 4. i 5. miejsce. W klasyfikacji generalnej po II rundzie Olsson był 4., zaś Ekblom 6. biogas.se w klasyfikacji konstruktorów zajmował 3 miejsce.

III seria Mistrzostw Szwecji przyniosła Fredrikowi Ekblomowi pierwsze miejsce w czasie kwalifikacji oraz I wyścigu. W II wyścigu Ekblom uplasował się na 6. pozycji. Kolega z zespołu – Patrik Olsson – zajął odpowiednio wysokie 5. i 7. miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że zasilane biogazem VW Ekbloma od samego początku nie dało szans pozostałym pojazdom w stawce, zasilanymi konwencjonalnymi paliwami. Po wyścigu zespół biogas.se awansował na II pozycję w tabeli mistrzostw.

Pojazd konstrukcyjnie jest podobny do VW Scirocco CNG GT-24. W wersji wykorzystywanej dla potrzeb Mistrzostw Szwecji w pojeździe zamontowano 4cylindrowy silnik o pojemności 1998 cm3. Jednostka napędowa generuje 280 KM i 310 Nm, co pozwala rozpędzić pojazd do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a prękość maksymalna plasuje się na poziomie 240 km/h. Masa pojazdu to 1200kg.

Seria STCC będzie rozgrywana na torach Szwecji od 25 kwietnia do 2 października 2010 roku. Kolejny wyścig w Gothenburg już 5 czerwca.

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć Scirocco GT24 CNG tutaj

Zapraszamy do odwiedzenia kanału filmowego biogas.se na youtube tutaj

Źródło:
  • ngvglobal.com biogas.se