Nauczanie o Metanie – wyjazd edukacyjny CNG do Niemiec

Kassel, Oschersleben, Niemcy

VW Scirocco R-CUP - wyścigi ekologicznych samochodów na CNG
Fot. VW Scirocco R-CUP – wyścigi ekologicznych samochodów na CNG Źródło: cng.auto.pl

Portal cng.auto.pl jako jedno ze swoich kluczowych zadań identyfikuje potrzebę edukacji w zakresie wykorzystania metanu do zasilania pojazdów. W tym celu została powołana akcja „Nauczanie o Metanie”, która jest realizowana przez rozmaite działania. Obecnie intensywnie pracujemy nad specjalnym wyjazdem edukacyjnym do Niemiec. Jego uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania w zakresie magazynowania gazu ziemnego oraz zastosowania CNG w sportach motorowych. Najważniejsze jednak, że będą mieli niepowtarzalną możliwość zapoznać się z tymi rozwiązaniami w praktyce.

CNG przeżywa obecnie rozkwit w państwach Europy Zachodniej. Gaz ziemny stał się paliwem powszechnym, dostępnym dla typowych odbiorców – użytkowników indywidualnych i przedsiębiorstw transportowych. Teraz czas przyszedł na kolejne etapy – sporty motorowe oraz nowe technologie, które pozwolą poszerzyć jeszcze bardziej grono potencjalnych odbiorców.

Nauczanie o Metanie - Wyjazd edukacyjny CNG do Niemiec. Ponad 1.800 kilometrów na CNG!
Fot. Nauczanie o Metanie – Wyjazd edukacyjny CNG do Niemiec. Ponad 1.800 kilometrów na CNG! Źródło: cng.auto.pl

Polski rynek CNG nie może się pochwalić aż tak wielkimi sukcesami. Jedną z przyczyn jest brak wiedzy o możliwościach, jakie posiada obecnie metan w transporcie. Należy więc brać tutaj przykład od najlepszych. Dlatego Portal cng.auto.pl organizuje specjalny wyjazd edukacyjny do Niemiec w ramach akcji „Nauczanie o metanie”.

Dzięki naszym partnerom będziemy mieli niepowtarzalną możliwość bezpośredniego zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie gazu ziemnego w transporcie. Ponadto, dzięki przemieszczaniu się ekologicznymi pojazdami na CNG, uczestnicy będą mogli zapoznać się z codzienną eksploatacją pojazdów CNG w Niemczech.

Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się poniżej.

 

 

VW Scirocco R-CUP – obserwacja wyścigów aut na CNG

http://www.youtube.com/watch?v=sEGu-nHhVtw

Film. Przedstawienie VW Scirocco R-CUP
Źródło: VW

CNG to znakomite paliwo również dla sportów motorowych! Uczestnicy wyjazdu będą mogli się przekonać w drugim dniu, w czasie kompleksowej wizytacji wyścigów VW Scirocco R-Cup. Startujące tam bolidy Volkswagen Scirocco są zasilane wyłącznie gazem ziemnym w postaci sprężonej.

VW Scirocco R CUP - bolid Mateusza Lisowskiego
Fot. VW Scirocco R CUP – bolid Mateusza Lisowskiego Źródło: cng.auto.pl

Uczestnicy wyjazdu będą mogli obserwować przebieg wyścigu z trybuny głównej, a następnie złożyć wizytę w padoku. Dzięki temu możliwe będzie przyjrzenie się z bliska bolidom oraz procedurze tankowania.

Ten specjalny udział w wyścigu VW Scirocco R-CUP jest możliwy dzięki partnerowi wyjazdu, firmie Gazprom Germania.

Jeszcze jedna ciekawostka. Wszystkie pojazdy na CNG startujące w wyścigu są wyposażone w zbiorniki kompozytowe!

Nauczanie o Metanie – o akcji

Spotkaniu Biomaster przysłuchiwało się ponad 40 uczniów i studentów
Fot. Nauczanie o Metanie. Spotkanie Biomaster w Strefie Metanu na targach GasShow 2014 Źródło: cng.auto.pl

Akcja „Nauczanie o Metanie” została zapoczątkowana przez Portal cng.auto.pl w 2012 roku. W czasie „Strefy Metanu” na GasShow 2012 po raz pierwszy wykonano kompleksowe szkolenie uczniów Zespołu Szkół Samochodowych nr 2 w Warszawie w zakresie budowy i eksploatacji aut zasilanych gazem ziemnym. Następną okazją do przeprowadzenia podobnego szkolenia była Konferencja Blue Corridor 2012 w Warszawie, w czasie której wiedzę na temat CNG i LNG w transporcie pozyskali również studenci Uczelni Techniczno-Humanistycznej im. Chodkowskiej. W 2013 roku akcja „Nauczanie o Metanie” została zrealizowana również w czasie targów PolEko 2013. Ostatnim dokonaniem akcji były specjalne warsztaty edukacyjne „Biomaster”, przeprowadzone w czasie Strefy Metanu na GasShow 2014.

Od początku w akcje włączają się aktywnie m.in. pracownicy Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, za co gorąco dziękujemy.

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: ,