Strefa Metanu na GasShow 2014. Oficjalne zaproszenie Portalu cng.auto.pl

Strefa Metanu na GasShow 2013
Fot. Strefa Metanu na GasShow Źródło: cng.auto.pl

Witamy Państwa!

Gorąco zapraszamy Państwa do wizyty w Strefie Metanu na GasShow 2014!

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową moc atrakcji i niespodzianek!

Strefa Metanu na GasShow 2014.

Gwarancja udanego wdrożenia CNG do zasilania pojazdów!

CNG dalej się opłaca? Jakie korzyści osiągnie moja firma zmieniając flotę pojazdów na zasilaną gazem ziemnym? Czy w Polsce sprawdzają się auta na metan? Na te i inne pytania zainteresowane osoby uzyskają odpowiedź w dniach 5-6 marca  w „Strefie Metanu” na Międzynarodowych Targach GasShow 2014. Już po raz czwarty portal cng.auto.pl organizuje to specjalne stanowisko, gdzie zaprezentuje przybyłym gościom perspektywę wykorzystania gazu ziemnego do zasilania pojazdów w Polsce.

Dla użytkowników aut osobowych, aktualnych i przyszłych przedsiębiorców z flotą CNG w naszej strefie zgromadziliśmy ekspertów z Portalu cng.auto.pl, producentów pojazdów CNG, producentów zbiorników kompozytowych, dystrybutorów kompresorów CNG, instytucje naukowo-badawcze badające i wdrażające paliwa alternatywne.

Honorowy Patronat nad Strefą Metanu

przyjął Minister Gospodarki, Pan Premier Janusz Piechociński.

CNG i LNG – rosnąca przewaga w dziedzinie ekonomii i ekologii transportu

Rosnące restrykcje w dziedzinie ekologii sprawiają, że producenci pojazdów zmuszeni są do sięgania po coraz to bardziej skomplikowane rozwiązania, zapewniające niską emisję spalin. Przekłada się to na rosnące koszty eksploatacji pojazdu. Zwycięzcą w tej sytuacji okazuje się gaz ziemny – jako CNG lub LNG. Coraz częściej jest on stosowany we wszystkich grupach aut pojazdów użytkowych – począwszy od aut dostawczych, przez ciężarowe po auta specjalistyczne i autobusy.

Okazuje się także, że napęd CNG/LNG w dalszym ciągu jest w stanie zapewnić bezkonkurencyjnie niskie koszty przejechania 100 kilometrów. Dopiero co wprowadzona norma EURO 6 nie pociągnęła za sobą tutaj wzrostu kosztu zakupu pojazdów gazowych. Dodatkowym atutem eksploatacji tego typu pojazdów jest brak montażu instalacji dla oczyszczania spalin – m.in. szczególnie problematycznego filtra cząstek stałych. Nie wspominając o braku konieczności stosowania dodatku AdBlue.

Nowe rozwiązania i edukacja w zakresie paliw metanowych na polskim rynku

W przypadku aut użytkowych, wszyscy liczący się producenci pojazdów z fabryczną instalacją CNG posiadają już w stałej ofercie na Polskę auta na gaz ziemny. Znakomitym uzupełnieniem dla tego typu pojazdów jest kolejna generacja instalacji gazowych typu gazodiesel CNG. Dzięki temu możliwe stało się częściowe przejście na zasilanie gazem ziemnym bez potrzeby wymiany całej floty pojazdów. Ponadto jest to rozwiązanie neutralne względem ograniczonego dostępu do stacji tankowania CNG. Nie ma też problemów ze spadkiem mocy czy ograniczonym zasięgiem pojazdu – śmiało można ruszać nawet w najdłuższe trasy.

Największa bolączka – mała liczba stacji CNG – nie ma znaczenia w przypadku flot, gdzie istnieje możliwość postawienia własnego punktu tankowania gazu ziemnego. Właśnie to rozwiązanie jest głównym motorem napędowym rozwoju segmentu aut dostawczych, zasilanych metanem. Zainteresowane firmy mogą wybierać w stale poszerzającej się ofercie rynkowej – od urządzeń pozwalających zatankować 1 pojazd po mini-stacje, zapewniające tankowanie dla floty kilkudziesięciu pojazdów.

Jednak sukces wdrożenia niniejszych rozwiązań jest uwarunkowany wiedzą i doświadczeniem osób, które w przyszłości będą opiekować się ekologicznymi autami na gaz ziemny. W tym celu Portal cng.auto.pl prowadzi współpracę z Zespołem Szkół Samochodowych nr 2 z Warszawy, której uczniowie systematycznie odwiedzają Strefę Metanu na GasShow i czerpią wiedzę bezpośrednio od praktyków rynku, na co dzień zaangażowanych w sprzedaż i obsługę pojazdów CNG, jak i urządzeń tankowania gazu ziemnego.

Strefa Metanu – gwarancja skutecznego wdrożenia ekologicznych paliw metanowych w Polsce

Warunkiem osiągnięcia znakomitych rezultatów w branży metanowej jest odpowiednie zaplanowanie inwestycji i dopasowanie rozwiązań do potrzeb klientów. W związku z tym Portal cng.auto.pl wspólnie z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji PIMOT organizuje cyklicznie wydarzenie branżowe – „Strefę Metanu”. To specjalne stanowisko, prezentujące wszystkie rozwiązania, związane z efektywnym wdrażaniem paliw metanowych do zasilania pojazdów pozwoli potencjalnym inwestorom zapoznać się z ofertą producentów technologii dla dostaw i tankowania pojazdów gazowych.

Tegoroczna Strefa Metanu będzie również gościć przedstawicieli Międzynarodowego Projektu Biomaster. Ta europejska inicjatywa ma za zadanie promować wykorzystanie biogazu (biometanu) do zasilania pojazdów.

Jeszcze nigdy perspektywa wdrożenia CNG i LNG do zasilania pojazdów w Polsce nie była tak blisko. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego wdrożenia pojazdów zasilanych gazem ziemnym do swojej floty? W dniach 5 – 6 marca masz niepowtarzalną okazję samodzielnie zapoznać się z ofertą rynkową producentów oraz uzyskania porady od wieloletnich użytkowników aut na gaz ziemny. Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniami do tankowania CNG, w czasie GasShow możesz zobaczyć przykładowe rozwiązania, o których opowiedzą dystrybutorzy sprężarek CNG na Polskę.

Portal cng.auto.pl wraz z gronem partnerów czeka na Państwa w Strefie Metanu na Targach GasShow 2014.

Strefa Metanu na GasShow 2014.

Lista wystawców:

  • Portal cng.auto.pl

Pozostali wystawcy

– ASF

– Biomaster. Biometan dla transportu [Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie]

– Fiat Professional

– Fundacja GreenFuel

– IVECO Poland

– Mercedes-Benz Polska

– Opel Auto-Żoliborz

>> Co, gdzie, kiedy

5 – 6 marca 2014

GasShow 2014, Hala EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12

– Strefa Metanu – stanowisko G6 – mapka poniżej

– Wystawa pojazdów CNG – przed halą EXPO XXI

Strefa Metanu - STANOWISKO G6 - GasShow 2014
Fot. Strefa Metanu – STANOWISKO G6 – GasShow 2014 Źródło: GasShow 2014
Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , ,