LNG Holandia Nowe stacje tankowania LNG powstaną w Niderlandach

LNG Holandia. Przykładowa stacja tankowania LNG od Chart Ferox
Fot. LNG Holandia. Przykładowa stacja tankowania LNG od Chart Ferox Źródło: Chart Ferox

Stacje LNG w Holandii już niedługo będą dostępne w większym zakresie dla ciężarówek na gaz ziemny. Wszystko dzięki kontraktowi na budowę 3 nowych punktów tankowania skroplonego gazu ziemnego, podpisanemu przez firmę Shell. Kompleksowym dostawcą stacji będzie firma Chart Ferox. Jedna ze stacji LNG powstanie m.in. w Rotterdamie. Ponadto przewoźnicy mają dostęp do już istniejących obiektów w Amsterdamie, Harlingen, Rotterdamie i Oss.

LNG przeżywa obecnie w Holandii intensywny rozwój. Coraz więcej przewoźników decyduje się na zakup ekologicznych ciężarówek na skroplony gaz ziemny, m.in. ze względu na surowe normy emisji hałasu (PIEK) w tamtejszych miastach. Rosnące zainteresowanie LNG wyraża również sektor transportu wodnego. Statki na skroplony metan chcą posiadać zarówno armatorzy morscy, jak i rzeczni. Jedną z przyczyn szybkiego rozwoju tego ekologicznego paliwa jest specjalny projekt międzynarodowy LNG Corridors, którego celem jest stworzenie transeuropejskich szlaków transportowych dla ciężarówek na LNG.

Stacje LNG w Holandii w związku z tym stają się coraz szerzej dostępne. Firma Shell zdecydowała się na postawienie 3 punktów tankowania LNG, z których jeden powstanie m.in. w Rotterdamie. W tym przypadku od czerwca 2014 roku LNG będzie można tankować z dwóch dystrybutorów, a stacja będzie dostępna w trybie publicznym. Stacja będzie tankowała LNG o niskim ciśnieniu i w ciągu dnia będzie w stanie napełnić 100 – 150 ciężarówek na gaz ziemny.

LNG Holandia. Stacje tankowania skroplonego gazu ziemnego
Fot. LNG Holandia. Stacje tankowania skroplonego gazu ziemnego Źródło: Portal cng.auto.pl

Stacje LNG w Holandii to obecnie 4 obiekty, które są w stanie tankować ciężarówki zasilane skroplonym gazem ziemnym. Istniejące punkty tankowania LNG w Holandii znajdują się w Amsterdam, Harlingen, Oss i Rotterdamie. Trzy nowe obiekty poszerzą sieć tankowania LNG w Holandii do 7 punktów. Przybliżone lokalizacje stacji LNG w Holandii przedstawia powyższa mapa.

Zobacz mapę stacji LNG w Holandii >> kliknij tutaj

Tagged with: , , , ,