CNG biogaz | PIMOT promuje wykorzystanie biometanu do zasilania pojazdów

Film. PIMOT. Biogaz – od odpadów do paliwa
Źródło: Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Biometan to najlepsze ze znanych paliw odnawialnych dla transportu. Świadczą o tym niezbite dowody w zakresie wytwarzania, dystrybucji oraz konsumpcji paliwa. Dla lepszego zapoznania społeczeństwa z perspektywą wykorzystania biometanu do zasilania pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji przygotował specjalny film przedstawiający biogaz jako źródło napędu. Z przygotowanego materiału widzowie mogą dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje biometan oraz jak jest przetwarzany i tankowany do pojazdów. Zapraszamy do obejrzenia materiału!

PIMOT. Badania nad wykorzystaniem biogazu do zasilania pojazdów

Fot. PIMOT. Badania nad wykorzystaniem biogazu do zasilania pojazdów Źródło: Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Biogaz, jako paliwo do zasilania pojazdów to obiekt zainteresowania Przemysłowego Instytutu Motoryzacji od wielu lat. PIMOT w tym czasie przeprowadził wiele badań naukowych oraz działań promocyjnych, mających na celu przybliżenie perspektywy wykorzystania biometanu dla transportu w Polsce. Ostatnią okazują ku skutecznej promocji biometanu była m.in. Strefa Metanu w czasie targów GasShow 2014. Wspólnie z pracownikami naukowymi Akademii Górniczo-Hutniczej, pracownicy PIMOT poprowadzili niezwykle interesujące warsztaty edukacyjne w ramach projektu BIOMASTER.

W czasie filmu głos w sprawie biogazu, jako paliwa zabierają m.in. Pani dr inż. Anna Matuszewska oraz Pani Izabela Samson-Bręk. W filmie przedstawiono także projekt Eureka, którego celem jest opracowanie zasad pozyskiwania biogazu oraz jego wykorzystania do zasilania maszyn rolniczych. Portal cng.auto.pl dla potrzeb nagrania materiału filmowego zorganizował m.in. tankowanie pojazdów CNG na stacji oraz z przygarażowych kompresorów CNG.

Napisano w BIOGAZ, Biometan, Wiadomości Tagi: , ,
Oficjalne profile cng.auto.pl

Partnerzy:

Archiwum newsów