CNG Rumunia | Pierwsze auta na gaz ziemny. Iveco Daily Natural Power dla DB Schenker

Iveco Daily Natural Power na ulicach Bukaresztu (Rumunia)

Fot. Iveco Daily Natural Power na ulicach Bukaresztu (Rumunia) Źródło: Portal cng.auto.pl

Rynek CNG w Europie rozwija się w najlepsze. W części państw są to spektakularne sukcesy, gdzie mają miejsce zamówienia po kilkaset pojazdów CNG lub LNG, w innych rozpoczyna się budowanie popytu na auta zasilane metanem. Jednym z państw, które dopiero teraz włączyły się w tworzenie rynku CNG jest Rumunia. Tamtejszy oddział firmy DB Schenker zdecydował się na wdrożenie pierwszych aut zasilanych gazem ziemnym w tym kraju. Wybór padł na dostawcze IVECO Daily Natural Power, które wykonują codziennie kursy w Bukareszcie oraz Cluj Napoca. Auta na razie są tankowane za pomocą wewnętrznych stacji CNG.

Dwa pierwsze pojazdy CNG w Rumunii to Iveco Daily 35S14G EEV w wersji Natural Power. Rocznie pokonują ok. 70.000 kilometrów po ulicach miast Bukareszt oraz Cluj Napoca. Eksploatacja tych aut dostawczych pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o 20% oraz praktyczne wyeliminowanie emisji sadzy. Nowe Iveco Daily Natural Power spełnia surowe normy emisji spalin EURO 6.

Decyzja o zakupie aut zasilanych CNG przez rumuński oddział firmy DB Schenker wynika z przesłanek „zielonej logistyki”, którą kieruje się firma. Celem takiego podejścia jest maksymalne ograniczenie oddziaływania na środowisko przez środki transportu oraz osiągnięcie założeń unijnej polityki redukcji emisji CO2 o 20%. W tym przypadku zastosowanie CNG pozwala na spełnienie tych zobowiązań z nawiązką oraz osiągnięcie znakomitego efektu śladu dwutlenku węgla.

Zobacz mapę stacji CNG w Europie >> kliknij tutaj

Zobacz również szczegółowe przedstawienie Iveco Daily Natural Power >> kliknij tutaj

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagi: ,