CNG Czeska Republika| Gazprom Germania i Vemex otworzą nową stację CNG w Plzen

Plzen. Stacja CNG Gazprom Germania i Vemex
Fot. Plzen. Stacja CNG Gazprom Germania i Vemex Źródło: VEMEX

W Pilźnie otworzono nową stację CNG. Obiekt należy do konsorcjum firm Gazprom Germania oraz Vemex. Jest to już 52 punkt tankowania gazu ziemnego w Czeskiej Republice. Tym razem został umieszczony na terenie stacji paliw znajdującej się w bazie logistycznej Poczty Czeskiej. Kierowcy będą mogli tankować gaz całodobowo przez 7 dni w tygodniu, a za kupione paliwo zapłacą kartą płatniczą lub specjalną kartą flotową.

– Vemex to jeden z liderów czeskiego rynku CNG. W tym roku planujemy otwarcie 10-20 nowych stacji tankowania gazu ziemnego w Czeskiej Republice. – mówi Hugo Kysilka, Dyrektor Marketingu w firmie Vemex. – Prowadzone przez nas inwestycje pozwalają na propagowanie ekologicznych i oszczędnych samochodów zasilanych metanem. W ciągu najbliższych trzech lat planujemy otwierać średnio 12 – 15 stacji rocznie.

Plzen. Stacja CNG Gazprom Germania i Vemex - zaznaczona na czerwono
Fot. Plzen. Stacja CNG Gazprom Germania i Vemex – zaznaczona na czerwono Źródło: VEMEX

– Obecnie w Czeskiej Republice porusza się 6.700 samochodów zasilanych gazem ziemnym. Oznacza to wzrost o 2.000 pojazdów względem 2013 roku. Przekłada się to także na wzrost ilości sprzedanego metanu na stacjach – mów Jan Ruml, Dyrektor Czeskiej Izby Gazowniczej.

Zainstalowana przez Gazprom Germania i Vemex stacja CNG została wyposażona w dwie końcówki tankowania gazu (NGV-1). Płatności dokonuje się za pomocą kart płatniczych lub dedykowanych kart CNG Card Centrum – poprzez terminal zainstalowany bezpośrednio na dystrybutorze. Stacja posiada magazyn gazu o pojemności wodnej 2.240 litrów (28 zbiorników po 80 l każdy). Ciśnienie robocze magazynu gazu wynosi 285 bar.

Zobacz dokładną lokalizację nowej stacji CNG w Plzen >> kliknij tutaj

Zobacz również mapę stacji CNG w Czeskiej Republice >> kliknij tutaj