Opel CNG | Pewna i oszczędna eksploatacja samochodów Opel na gaz ziemny w Polsce

Opel Zafira B CNG w wersji OPC. Flagowe auto Portalu cng.auto.pl
Fot. Opel Zafira B CNG w wersji OPC. Flagowe auto Portalu cng.auto.pl Źródło: cng.auto.pl

CNG coraz częściej pojawia się w ofercie europejskich producentów pojazdów. Rośnie również sprzedaż tego typu pojazdów, co wiąże się także z większą dostępnością aut na rynku wtórnym. Niestety, polscy kierowcy na razie mają ograniczony dostęp do tych ekologicznych i oszczędnych pojazdów. Jednym z wyjątków w Polsce jest marka Opel, która posiada w ofercie pełną gamę nowych samochodów na CNG – Zafira Tourer, Zafira Family oraz Combo. Co więcej, użytkownicy takich pojazdów mogą być spokojni o obsługę serwisową pojazdów Opla zasilanych CNG. Pozwala to na pewny zakup także używanych pojazdów.

Oferta samochodów osobowych i dostawczych Opel CNG w Polsce

Opel Zafira Tourer 1.6 CNG Turbo

Opel Zafira EcoFlex Turbo CNG 2011
Fot. Opel Zafira EcoFlex Turbo CNG 2011 Źródło: opel.com

Opel Zafira Tourer CNG Turbo. Jest to jeden z najnowocześniejszych pojazdów klasy MPV na rynku. Po raz pierwszy zastosowano w tym pojeździe kompozytowe zbiorniki CNG, które wydatnie obniżyły masę pojazdu, a także pozwoliły na znaczne zwiększenie zasięgu. Obecnie na jednym tankowaniu możliwe jest pokonanie nawet 600 kilometrów na gazie ziemnym! W cyklu mieszanym auto zużywa zaledwie 6,4 m3 gazu na 100 kilometrów.

Opel Zafira Family 1.6 CNG Turbo

Opel Zafira Family 1.6 CNG Turbo (gaz ziemny)
Fot. Opel Zafira Family 1.6 CNG Turbo (gaz ziemny) Źródło: cng.auto.pl

Opel Zafira Family CNG to niezwykle solidna i dopracowana konstrukcja. Auto przypadnie do gustu zwłaszcza kierowcom, którzy pokonują znaczne dystanse. Duża dostępność części zamiennych na rynku oraz znajomość auta przez mechaników sprawia, że eksploatacja auta i ewentualne naprawy nie stanowią wygórowanych kosztów.

Opel Combo Tour 1.4 CNG Turbo

Opel Combo EcoFlex CNG (gaz ziemny, metan, turbo)
Fot. Opel Combo EcoFlex CNG (gaz ziemny, metan, turbo) Źródło: cng.auto.pl

Opel Combo Tour CNG to optymalne połączenie kosztów zakupu i eksploatacji pojazdu z wygodą podróży i przestrzenią bagażową. Auto pozwala na komfortową jazdę na dalekie dystanse przy pełnej obecności pasażerów i bagażu, zapewniając jednocześnie niskie koszty eksploatacji.

Samochody dostawcze

Opel Combo Furgon 1.4 CNG Turbo

Opel Combo Van CNG EcoFlex 2011 (gaz ziemny, metan)
Fot. Opel Combo Van CNG EcoFlex 2011 Źródło: cng.auto.pl

Odmiana dostawcza nowego Opla Combo CNG to mistrzostwo pojemności przestrzeni bagażowej w swojej klasie! Auto posiada nowoczesny silnik na gaz ziemny – 1.4 CNG Turbo. Sprawia to, że jazda tym autem jest przyjemna, a co najważniejsze – niezwykle tania.

Samochody używane Opel CNG – solidna konstrukcja oraz wysoka jakość

Opel Astra II Caravan CNG (gaz ziemny, metan)
Fot. Opel Astra II Caravan CNG Źródło: cng.auto.pl

Osoby o nieco mniej zasobnych portfelach mogą wybierać spośród bogatej oferty używanych Opli na gaz ziemny. Pierwszy samochód marki Opel z fabryczną instalacją CNG – Opel Zafira A – produkowany był od 1999 roku. W kolejnej odsłonie z fabrycznym CNG auto zostało zaprezentowane w 2006 roku. Pod maską obu pojazdów znalazł się oszczędny i trwały silnik 1.6 CNG o mocy 97 KM. W 2009 roku silnik 1.6 CNG w Zafirze B został zastąpiony przez wersję z turbosprężarką.

Ta sama jednostka napędowa była także montowana w dwóch innych pojazdach Opla – Astra B Kombi oraz Opel Combo A. Wszystkie te pojazdy łączy wysoka funkcjonalność oraz trwałość. Użytkownicy mogą więc wybierać między Astrą (szykownym kombi), Zafirą A i B (funkcjonalnym minivanem) oraz Combo A (pakownym samochodem osobowym lub dostawczym).

Sprawdzona eksploatacja w polskich warunkach

Opel Combo CNG Turbo - Rajd Blue Corridor 2013 Hansa
Fot. Opel Combo CNG Turbo – Rajd Blue Corridor 2013 Hansa Źródło: cng.auto.pl

Jak sprawują się Ople na gaz ziemny w polskich warunkach drogowych? Portal cng.auto.pl ma przyjemność bezproblemowo eksploatować te pojazdy na co dzień.

Pierwszym samochodem na CNG, który dzielnie wykonuje od 3 lat zadania dla Portalu cng.auto.pl, jest Opel Zafira A 1.6 CNG. Auto, pomimo znacznego przebiegu w dalszym ciągu wykazuje się znakomitą ekonomią jazdy. Zdarzają się miesiące, gdzie 1.000 km przejeżdżamy zaledwie za 200 zł, czyli 100 km wynosi nas zaledwie 20 zł.

Flagowy samochód Portalu cng.auto.pl to Opel Zafira B CNG z pakietem OPC. Auto, dzięki bogatemu wyposażeniu, jest bardzo reprezentacyjne i służy do promowania sprężonego gazu ziemnego, jako rozsądnej alternatywy cenowej i ekologicznej. Zasilanie CNG pokazuje, że sprawdza się nawet w tak wygodnym i eleganckim pojeździe.

W przypadku instalacji gazowych Opla, naszą uwagę zwróciły dwie bardzo istotne rzeczy. Pozostawiono dowolność w wyborze zasilania – w każdym momencie możemy przełączyć zasilanie między gazem a benzyną. Dzięki temu można łatwiej zdiagnozować usterki techniczne czy sprawdzić pracę napędu. Najważniejszą zaletą jest niesamowita trwałość reduktora gazu, który w innych markach pojazdów bywa usterkowy i wiąże się z kosztowną wymianą podzespołu.

Serwis i obsługa techniczna samochodów Opel na gaz ziemny

Auta Opel CNG na wystawie aut na gaz ziemny - GasShow 2013
Fot. Auta Opel CNG na wystawie aut na gaz ziemny – GasShow 2013 Źródło: cng.auto.pl

Doświadczeni użytkownicy wiedzą, jakim problemem nierzadko jest fachowa obsługa pojazdu na CNG. Z producentów aut osobowych tylko Opel zachowuje pełną dbałość w tym zakresie.

Bez wątpienia liderem wśród autoryzowanych przedstawicieli marki Opel jest firma AutoŻoliborz z Warszawy. Dzięki zaangażowaniu Kierownika Serwisu, Mariusza Gutkowskiego, klient udający się do salonu może liczyć na profesjonalną obsługę w zakresie kupna i serwisu pojazdu. AutoŻoliborz jako jeden z nielicznych punktów w Polsce prowadził m.in. wszystkie akcje serwisowe samochodów Opel CNG.

Opel AutoŻoliborz – sukces promocji CNG dzięki wiedzy i doświadczeniu

GasShow 2013 - Strefa Metanu. Opel Zafira CNG w wersji OPC
Fot. GasShow 2013 – Strefa Metanu. Opel Zafira CNG w wersji OPC Źródło: cng.auto.pl

Dowodem profesjonalizmu firmy Opel AutoŻoliborz jest opieka serwisowa nad samochodami CNG wykorzystywanymi w różnych imprezach promujących CNG w Polsce. Dzięki wsparciu technicznemu oraz doświadczeniu pracujących tam mechaników, auta te cieszą się bezproblemową i oszczędną eksploatacją. W X Superteście Ekonomii, który odbył się w czerwcu 2013 roku, Ople CNG – Zafira oraz Combo – zajęły odpowiednio II i III miejsce. Kolejnym przykładem znakomitego przygotowania trzech aut był Rajd Pojazdów CNG – Blue Corridor 2013 Hansa. Były to Zafira A, Zafira B oraz Combo Van.

Zobacz informacje o akcji serwisowej Opel CNG >> kliknij tutaj