CNG Kalisz | Nowa ogólnodostępna stacja tankowania CNG od firmy Eljon

Kalisz - stacja CNG - biurowiec firmy Eljon
Fot. Kalisz – stacja CNG – biurowiec firmy Eljon Źródło: cng.auto.pl

CNG w najbliższych tygodniach będzie można zatankować w Kaliszu. Dzięki inwestycji firmy Eljon, zostanie uruchomiona pierwsza ogólnodostępna stacja tankowania gazu ziemnego w tym mieście. Pojawiła się już flota pierwszych pojazdów – 15 aut dostawczych posiada właściciel stacji. Klienci zewnętrzni będą mogli tankować się codziennie w godzinach 6:00 – 22:00, zaś osoby z podpisaną umową na tankowanie – w trybie NON STOP.

Kalisz - stacja CNG - wjazd
Fot. Kalisz – stacja CNG – wjazd Źródło: cng.auto.pl

Nowa stacja CNG mieści się w Kaliszu przy ul. Metalowców 3, na terenie hurtowi Eljon. Dostępna jest dla wszystkich użytkowników codziennie w godzinach 6:00 – 22:00. Osoby, które zdecydują się na podpisanie umowy na zakup gazu ziemnego mają dostęp do stacji CNG w trybie całodobowym.

Cena za 1m3 gazu wynosi 3,39 zł z VAT. Dla stałych odbiorców, posiadających umowę na odbiór gazu ziemnego, cena ta wynosi 3,30 zł. Płatności za zakupione paliwo można dokonać gotówką lub kartą płatniczą, zaś osoby z podpisaną umową – w formie bezgotówkowej.

Stacja CNG w Kaliszu jest obsługiwana przez kompaktową stację CNG – Aspro SCA 50-4 o wydajności 130 m3/h. Na stacji są dostępne dwie końcówki tankowania gazu ziemnego – NGV-1 oraz NGV-2. Pozwala to na tankowanie nawet dużych pojazdów dostawczych oraz aut ciężarowych.

Pierwsza publiczna stacja tankowania CNG w Kaliszu to wynik starań zaangażowania Pana Kazimierza Jonczyka, właściciela firmy Eljon. Jest to jedna z największych w regionie hurtowni produktów spożywczych, która wykorzystuje pokaźną flotę pojazdów dostawczych i ciężarowych. W trosce o ekologię oraz wprowadzenie innowacji w swojej flocie pojazdów, właściciel firmy zdecydował się na zakup 15 aut dostawczych zasilanych gazem ziemnym. Jako pierwszy w Polsce zdecydował się również na podstawienie punktu tankowania CNG, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób.

Uwaga! Właściciel firmy, Pan Kazimierz Jonczyk, w dniu 6 marca 2014 roku będzie gościem specjalnym Strefy Metanu na Targach GasShow 2014. Wszystkie zainteresowane osoby będą miały możliwość osobiście porozmawiać z właścicielem nowej stacji na temat eksploatacji stacji CNG oraz możliwości tankowania swoich pojazdów w firmie Eljon w Kaliszu.

Gratulujemy i niezmiernie cieszymy się z otwarcie nowej stacji CNG w Kaliszu. Firma Eljon już niebawem dokona oficjalnego otwarcia stacji, o czym będziemy informować użytkowników na łamach naszego Portalu!