CNG VW | Volkswagen Polo TGI zasilany gazem ziemnym w 2015 roku?

Volkswagen Polo TGI (CNG, gaz ziemny, metan, erdgas)
Fot. Volkswagen Polo TGI (CNG, gaz ziemny, metan, erdgas) Źródło: własne

Volkswagen Polo CNG być może już w przyszłym roku trafi do produkcji. Doniesienia te zostały przedstawione przez brytyjski magazyn motoryzacyjny Autocar. Na razie nie wiadomo, jaki silnik trafi pod maskę zmodernizowanej wersji Polo. Wprowadzenie do sprzedaży auta segmentu B pozwoli marce Volkswagen na ostateczne skompletowanie oferty aut osobowych zasilanych gazem ziemnym poszczególnych segmentów – A (Eco Up!), B (Polo TGI), C (Golf TGI), D (Passat EcoFuel), MPV (Touran EcoFuel), Van (Caddy EcoFuel, Multivan/Transporter EcoFuel).

Volkswagen Polo TGI (CNG, gaz ziemny, metan, erdgas)
Fot. Volkswagen Polo TGI (CNG, gaz ziemny, metan, erdgas) Źródło: własne

Obecna generacja Volkswagena Polo jest produkowana od 2009 roku. Odświeżona wersja, która zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Genewie, zyska nowy wygląd lamp przednich i tylnych, zostaną także zastosowane bardziej opływowe zderzaki. Zmodernizowane zostaną również stosowane silniki benzynowe i Diesla. I to, co interesuje nas najbardziej! Padła zapowiedź wprowadzenia dwóch napędów alternatywnych – silnika hybrydowego oraz jednostki zasilanej sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat przyszłej instalacji CNG. Jednak można przypuszczać, że pod maską pojazdu znajdzie się jeden z silników gazowych z obecnej oferty – 1.0 EcoFuel (montowany w Eco Up!) lub 1.4 TGI (montowany w Golfie). Warto przypomnieć, że Volkswagen w latach 90. sprzedawał Polo III generacji z instalacją gazową. Gazowa odmiana pojazdu była oferowana w niemieckich salonach, jako profesjonalna konwersja, objęta gwarancją producenta. Obecnie w podobny sposób na rynku holenderskim, niemieckim i szwedzkim jest oferowany VW T5 EcoFuel.

Volkswagen Polo TGI (CNG, gaz ziemny, metan, erdgas)
Fot. Volkswagen Polo TGI (CNG, gaz ziemny, metan, erdgas) Źródło: własne