Blue Corridor 2013 Hansa – oficjalny start polskiego odcinka ekologicznego rajdu pojazdów na CNG

Blue Corridor 2012 Hansa. Uczestnicy Rajdu w Berlinie
Fot. Blue Corridor 2012 Hansa. Uczestnicy Rajdu w Berlinie Źródło: Blue Corridor

W dniu 10 października 2013 roku na PolEko 2013 będzie miał miejsce uroczysty start polskiego odcinka rajdu ekologicznych pojazdów, zasilanych gazem ziemnym – Blue Corridor 2013 Hansa, pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki. W samo południe spod targowej Iglicy, polskie załogi rajdu wyruszą na powitanie pozostałych uczestników tego międzynarodowego przedsięwzięcia. W czasie samych targów PolEko 2013, wszyscy zwiedzający będą mogli bliżej zapoznać się ze startującymi załogami na specjalnym stanowisku „Strefa Metanu”.

Start polskiego odcinka Rajdu „Blue Corridor 2013 Hansa”

Blue Corridor 2012 Hansa. Uczestnicy Rajdu w Paryżu
Fot. Blue Corridor 2012 Hansa. Uczestnicy Rajdu w Paryżu Źródło: Blue Corridor

W ostatnim dniu targów, 10 października 2013 roku, odbędzie się uroczysty start polskiego odcinka prestiżowego rajdu pojazdów ekologicznych zasilanych CNG – „Blue Corridor 2013 Hansa”. Pojazdy od rana będę wystawione na specjalnej Wystawie, po czym wystartują o godzinie 12:00 spod „Iglicy” targowej. W pierwszej kolejności ekologiczne pojazdy gazowe dojadą do Świnoujścia, gdzie 11 października dołączą do międzynarodowego konwoju aut na CNG i LNG jadących wokół Morza Bałtyckiego. Następnie przejadą wzdłuż polskiego wybrzeża do Gdańska, gdzie zostanie zorganizowana konferencja.

– Naszym celem jest zademonstrowanie ekologicznych oraz ekonomicznych możliwości, jakie niesie ze sobą zastosowanie metanu do zasilania pojazdów – mówi Bartłomiej Kamiński, Dyrektor Zarządzający Portalu cng.auto.pl. – Cieszymy się, że udało się połączyć te oba prestiżowe wydarzenia promujące ekologię w Polsce – targi PolEko 2013 oraz Międzynarodowy Rajd Pojazdów Blue Corridor 2013 Hansa. Wszystkim Gościom targów PolEko 2013 w 'Strefie Metanu' pragniemy jak najlepiej przybliżyć ekologiczną perspektywę dla polskiego transportu.

Ideą tego przedsięwzięcia jest prezentacja możliwości ekologicznych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystanie gazu ziemnego do zasilania pojazdów. Głównym organizatorem Blue Corridor 2013 Hansa jest Gazprom oraz E.ON. Polskim koordynatorem przejazdu Blue Corridor 2013 jest Portal cng.auto.pl. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem przyjął Minister Gospodarki, Pan Premier Janusz Piechociński. Partnerem Strategicznym oraz

Chcesz bliżej poznać auta startując w Rajdzie? Zapraszamy do Strefy Metanu w Miasteczku Ekologicznym

Na PolEko 2013 zostanie ponownie wystawiony Mercedes Sprinter NGT
Fot. Na PolEko 2012 zostanie pokazane liczne grono pojazdów CNG oraz kompresorów tankowania gazu Źródło: cng.auto.pl

Wszystkie pojazdy startujące w Rajdzie Blue Corridor będą czekać na odwiedzających w 'Strefie Metanu, specjalnym stanowisku, które znajduje się w Miasteczku Ekologicznym Targów PolEko 2013. Każda z odwiedzających osób, będzie miała niepowtarzalną okazję rozmowy, przy aromatycznej kawie, z załogami oraz bliższego zapoznania się z ekologicznymi pojazdami na CNG. Zapraszamy do naszego stoiska.

Koordynatorem Strefy Metanu jest Portal cng.auto.pl, który po raz drugi z partnerami w przystępny i efektowny sposób przedstawi możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie gazu ziemnego (CNG) do zasilania pojazdów.

Wystawa samochodów na gaz ziemny będzie składać się z aut osobowych i użytkowych. W 'Strefie Metanu' nie zabraknie także ekspozycji przygarażowych kompresorów do tankowania gazu ziemnego. Najnowsze rozwiązania techniczne w tym zakresie przedstawią firma  ASF (przedstawiciel firmy Coltri). Zaprezentowane urządzenia pozwalają na tankowanie aut osobowych i dostawczych zasilanych CNG bezpośrednio przy swoim domu lub przedsiębiorstwie. Na ekspozycji 'Strefy Metanu' będą miały miejsce także premiery innowacyjnych rozwiązań technicznych, takich jak instalacja CNG w technologii „Dual Fuel” oraz lekkie zbiorniki kompozytowe dla CNG, montowane m.in. w najnowszej generacji Audi A3 g-tron.

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , , , ,