Akcyza CNG uderzy w użytkowników sprężonego gazu ziemnego (CNG)

Film. Polsat Wydarzenia. Idą w górę ceny sprężonego gazu ziemnego

W sobotę, 21 września 2013 roku, eksperci rynku CNG z Portalu cng.auto.pl wystąpili w głównym wydaniu programu informacyjnym „Wydarzenia” kanału Polsat. Uwagę redakcji zwrócił problem akcyzy, która została nałożona decyzją Rządu i partii rządzącej na sprężony gaz ziemny. Materiał został przygotowany w oparciu o flotę autobusów CNG w MPK Rzeszów oraz wypowiedzi ekspertów rynku CNG – Bartłomieja Kamińskiego.

Materiał o problemach wynikających z wprowadzenia akcyzy na CNG został wyemitowany w sobotę, 21 września 2013 roku, w głównym wydaniu programu „Wydarzenia” na Polsacie o godzinie 18:50. Pełne nagranie można obejrzeć klikając w okienko powyżej.

Pierwsza część materiału zobrazowała problem akcyzy z perspektywy floty autobusów MPK Rzeszów. Jest to obecnie największy użytkowników tego typu pojazdów w Polsce. Wprowadzenie nowego podatku będzie oznaczało dodatkowy wydatek na poziomie ponad 600.000 złotych rocznie.

Polsat Wydarzenia. Występ eksperta Portalu cng.auto.pl
Fot. Polsat Wydarzenia. Występ eksperta Portalu cng.auto.pl – pana Bartłomieja Kamińskiego Źródło: cng.auto.pl

Druga część materiału o sytuacji rynku CNG oraz skandalicznej decyzji o wprowadzeniu akcyzy została nakręcona w dniu 19 września w Warszawie. Udział w nagraniu wzięli przedstawiciele Portalu cng.auto.pl – Pan Bartłomiej Kamiński. Eksperci w swoich wypowiedziach wskazywali na problemy dla branży CNG, jakie niesie ze sobą wprowadzenie podatku akcyzowego.

Materiał, który zostanie wyemitowany w weekendowym wydaniu programu informacyjnego „Wydarzenia” Polsatu, powstał w efekcie intensywnej akcji medialnej podjętej przez Portal cng.auto.pl. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni nieustannie nagłaśniamy temat problemów, jakie niesie ze sobą wprowadzenie akcyzy na CNG. Nasza praca była szczególnie widoczna podczas w Sejmie, a także w mediach branżowych  i lokalnych (m.in. w Radomiu i Rzeszowie).