„Strefa Metanu” na PolEko 2013. Wystawa ekologicznych pojazdów na gaz ziemny i stacji tankowania gazu

Na PolEko 2013 zostanie ponownie wystawiony Mercedes Sprinter NGT
Fot. Na PolEko 2013 zostanie ponownie wystawiony Mercedes Sprinter NGT

Goście targów PolEko 2013 kolejny raz będą mieli możliwość zapoznania się z ekologicznymi pojazdami zasilanymi gazem ziemnym (CNG). Na ekspozycji „Miasteczko ekologiczne” Portal cng.auto.pl zorganizuje po raz drugi „Strefę Metanu”. Jest to specjalna wystawa pojazdów CNG oraz stacji tankowania tego ekologicznego paliwa. Ponadto targi PolEko 2013 będą miejscem startu polskiego etapu międzynarodowego rajdu ekologicznych pojazdów na CNG – „Blue Corridor 2013 Hansa”.

II edycja „Strefy Metanu” na PolEko 2013

Strefa Metanu na PolEko 2013 to niepowtarzalna okazja, aby bliżej zapoznać się z możliwościami pojazdów na CNG
Strefa Metanu na PolEko 2013 to niepowtarzalna okazja, aby bliżej zapoznać się z możliwościami pojazdów na CNG

Po zeszłorocznym sukcesie „Strefy Metanu” na targach PolEko 2012, Portal cng.auto.pl po raz drugi z partnerami planuje w przystępny i efektowny sposób przedstawić możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie gazu ziemnego (CNG) do zasilania pojazdów. W czasie czterech dni targów wszyscy zwiedzający będą mieli możliwość skonsultować się z ekspertami rynku CNG w zakresie aut na gaz ziemny, jak i technologii tankowania.

Wystawa samochodów na gaz ziemny będzie składać się z aut osobowych i użytkowych marek Fiat, Iveco, Opel oraz Mercedes-Benz. Personel „Strefy Metanu”, składający się z przedstawicieli oficjalnych sprzedawców powyższych marek pojazdów, przybliży walory ekonomiczne i ekologiczne prezentowanych aut oraz zapozna gości z możliwościami prezentowanych pojazdów.

W „Strefie Metanu” nie zabraknie także ekspozycji przygarażowych kompresorów do tankowania gazu ziemnego. Najnowsze rozwiązania techniczne w tym zakresie przedstawi firma  ASF (przedstawiciel firmy Coltri). Zaprezentowane urządzenia pozwalają na tankowanie aut osobowych i dostawczych zasilanych CNG bezpośrednio przy swoim domu lub przedsiębiorstwie.

W „Strefie Metanu” będzie miała miejsce prezentacja innowacyjnych rozwiązań technicznych w zakresie technologii CNG. Firma zaprezentuje kolejną generację instalacji typu Dual Fuel, która pozwala na zastąpienie 40% spalanego oleju napędowego przez sprężony gaz ziemny. Zwiedzający będą mogli też obejrzeć zbiorniki wykonane w technologii kompozytowej.

Start polskiego odcinka Rajdu „Blue Corridor 2013 Hansa”

PolEko 2013 będzie miejscem startu polskiego etapu Rajdu Blue Corridor 2013 Hansa
Fot. Logotyp Rajdu Blue Corridor 2013 Źródło: cng.auto.pl

W ostatnim dniu targów, 10 października 2013 roku, odbędzie się uroczysty start polskiego odcinka prestiżowego rajdu pojazdów zasilanych CNG i LNG – „Blue Corridor 2013 Hansa”. Ekologiczne pojazdy gazowe wystawiane w „Strefie Metanu” wyruszą z Poznania do Świnoujścia, gdzie 11 października dołączą do konwoju aut na CNG i LNG jadących wokół Morza Bałtyckiego.

Ideą tego przedsięwzięcia jest prezentacja możliwości ekologicznych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystanie gazu ziemnego do zasilania pojazdów. Głównym organizatorem Blue Corridor 2013 Hansa jest Gazprom oraz E.ON. Polskim koordynatorem przejazdu Blue Corridor 2013 jest Portal cng.auto.pl. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem przyjął Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT).

Strefa Metanu na PolEko 2013 – co, gdzie, kiedy

PolEko 2013. Plan targów z zaznaczeniem "Strefy Metanu"
Fot. PolEko 2013. Plan targów z zaznaczeniem Strefy Metanu Źródło: cng.auto.pl

Targi Poleko 2013 odbędą się w dniach 7 – 10 października 2013 roku. Miejscem organizacji targów są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Dokładne przedstawienie targów znajduje się tutaj

Strefa Metanu stanowi integralną część ekspozycji „Miasteczko Ekologiczne”. Znajduje się ona w centralnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich – w hali nr 4. Stanowi ona łącznik pomiędzy stanowiskami targów PolEko i Komtechnika.

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , , ,