Śmieciarki CNG | Flota 2 śmieciarek gazowych Iveco na bazie kompresorów Coltri

Iveco Eurocargo Natural Power (CNG) z kompresorem CNG marki Coltri

Fot. Iveco Eurocargo Natural Power (CNG) z kompresorem CNG marki Coltri Źródło: ASF

W ostatnich tygodniach powiększyła się flota pojazdów zasilanych gazem ziemnym w Polsce. Jedna z firm komunalnych zdecydowała się na zakup dwóch gazowych śmieciarek typu hakowiec, tankowanych za pomocą własnego kompresora. Są to pojazdy Iveco Daily Natural Power z zabudową umożliwiającą odbiór kontenerów z odpadkami. Do tankowania pojazdów jest wykorzystywany wewnętrzny kompresor CNG marki Coltri o wydajności 10m3 na godzinę. Dostawcą urządzenia jest firma ASF ze Starowej Góry.

Wykorzystanie gazu ziemnego do zasilania pojazdów typu śmieciarka spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw usług komunalnych. Jest to ekologiczne i oszczędne paliwo, które pozwala na osiągnięcie znaczących korzyści wizerunkowych, a przede wszystkim – finansowych. Eksploatacja gazowych śmieciarek pozwala na osiągnięcie nawet 40% oszczędności względem pojazdów na olej napędowy.

Iveco Daily Natural Power – sprawdzona mini-śmieciarka na gaz ziemny

Iveco Daily Natural Power (CNG) z kompresorem CNG marki Coltri

Fot. Iveco Daily Natural Power (CNG) z kompresorem CNG marki Coltri Źródło: Iveco Poland

W ostatnim czasie, do grona firm usług komunalnych posiadających ekologiczne pojazdy na CNG dołączyło kolejne przedsiębiorstwo. Zakupiono dwa używane pojazdy Iveco Daily Natural Power 65C14G . Jest to sprawdzona i solidna konstrukcja, która z powodzeniem w wersji gazowej jest wykorzystywana dla wywozu odpadów w większości państw Unii Europejskiej. Oba pojazdy zostały zakupione w zabudowie typu „hakowiec”.

Kompresor Coltri MCH 10 – rozsądne rozwiązanie dla tankowania własnej floty pojazdów CNG

AEROTECNICA COLTRI - kompresor CNG MCH10 (gaz ziemny, metan, biogaz)

Fot. AEROTECNICA COLTRI -kompresor MCH10 CNG Źródło: asf.net.pl

Ze względu na brak stacji CNG w okolicy przedsiębiorstwa, wybrano zakup własnego urządzenia do tankowania CNG. Jest to kompresor gazowy MCH 10 marki Coltri. Posiada on wydajność 10m3/h, co pozwala na sprawne zatankowanie zakupionych pojazdów w godzinach nocnych. Ponadto, sprężarka  cechuje się rozsądnym kosztem zakupu oraz niskimi opłatami eksploatacyjnymi.

PEŁNA OFERTA KOMPRESORÓW CNG COLTRI I STACJI CNG ASPRO

SERWIS CNG Coltri i ASPRO

ZADZWOŃ: +48 609 407 470

WWW.ASF.NET.PL

Źródło:
  • ASF
  • Iveco Poland
Tagi: , , ,