Autobusy na CNG | ITS Michalczewski Radom kupi 8 Solarisów Urbino 12 CNG

Wzór malowania Solaris Urbino 12 CNG dla ITS Michalczewski
Fot. Wzór malowania Solaris Urbino 12 CNG dla ITS Michalczewski Źródło: ITS Michalczewski

W dniu 5 września 2013 roku została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu 8 nowych autobusów Solaris Urbino 12 CNG, zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Pojazdy powinny trafić do Radomia jeszcze w grudniu tego roku. Operator komunikacji autobusowej – ITS Michalczewski otrzymał wsparcie ze środków Unii Europejskiej na ich zakup. 8 gazowych autobusów ma kosztować nieco ponad 9 mln złotych.

W czwartek, 5 września 2013 roku, Wicemarszałek woj. mazowieckiego Leszek Ruszczyk i Dyrektor ds. rozwoju ITS, Marcin Kucharski podpisali umowę o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 – 2013. Autobusy  mają kosztować ponad 9 mln zł, unijne dofinansowanie przekracza 4 mln 290 tys. zł. W konkursie ITS wybrał już pojazdy marki Solaris.

– Cieszę się, że  wygrała polska firma i że radomski ITS odnawia tabor i zapewnia komfort  pasażerów – dopowiada Leszek Ruszczyk. – Autobusy, które właśnie trafią na ulice Radomia spełniają najnowsze standardy.

8 nowych pojazdów Solarisa to 12-metrowe niskopodłogowe autobusy, wyposażone w monitoring cyfrowy i wyświetlacze. Każdy pomieści ok. 90 pasażerów. Nowością będzie zamontowany w pojazdach system informacji dla niewidomych i niedowidzących. Mówiąc w skrócie, na przystankach z głośników pojazdu będzie padała informacja o tym, jaki autobus właśnie podjechał i o kolejnych przystankach.

Firma ITS Michalczewski wykonuje przewóz autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu (dla MZDiK Radom) oraz w Warszawie (ZTM Warszawa). Od 2009 roku w Radomiu, firma ta eksploatuje już jeden autobus zasilany tym ekologicznym paliwem – jest to MAN NL313 CNG, wyprodukowany w 1997 roku. Jednym z głównych powodów wyboru ekologicznych autobusów gazowych były pozytywne doświadczenia z dotychczasowe eksploatacji pojazdu MAN na CNG – przede wszystkim niższe koszty paliwa oraz ograniczona emisja spalin.

Źródło:
  • cozadzien.pl
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , , ,