Floty CNG | Grupa MB-Poznań powiększa swój park samochodów zasilanych gazem ziemnym

Kolejny Mercedes Econic NGT w gazowej flocie Grupy Kapitałowej CLIP i MB Poznań
Fot. Kolejny Mercedes Econic NGT w gazowej flocie Grupy Kapitałowej CLIP i MB Poznań Źródło: cng.auto.pl

Grupa MB-Poznań, oficjalny dystrybutor pojazdów użytkowych Mercedes-Benz w Wielkopolsce, wzbogaciła się o kolejny pojazd zasilany gazem ziemnym (CNG). Firma posiada już 2 ciągniki siodłowe Mercedes Econic NGT, które są wykorzystywane do obsługi zadań firmy CLIP. W swojej flocie posiada ona również auta Mercedes Sprinter NGT. Firma MB-Poznań sprzedała dotychczas swoim klientom już kilkadziesiąt tych pojazdów użytkowych z zasilaniem czystym i tanim metanem.

Blue Corridor 2012. Spotkanie z uczestnikami Rajdu w siedzibie MB Poznań
Fot. Blue Corridor 2012. Spotkanie z uczestnikami Rajdu w siedzibie MB Poznań Źródło: cng.auto.pl

Firma MB-Poznań to czołowy sprzedawca pojazdów użytkowych zasilanych gazem ziemnym w Polsce. Jako jeden z pierwszych dealerów w kraju posiadał auto demonstracyjne zasilane CNG – Mercedes Sprinter NGT. Firma przy współpracy w ramach grupy kapitałowej przedsiębiorstw CLIP i STS Logistics systematycznie powiększa park aut użytkowych zasilanych CNG. Obecnie są to dwa ciągniki siodłowe Mercedes Econic NGT.

Mercedes-Benz Poznań - prezentacja pojazdów CNG w Kiekrzu koło Poznania
Fot. Mercedes-Benz Poznań – prezentacja pojazdów CNG w Kiekrzu koło Poznania Źródło: MB-Poznań

Warto również podkreślić zaangażowanie firmy MB-Poznań w promocję CNG w Polsce. Firma aktywnie włączyła się w organizację międzynarodowego rajdu pojazdów CNG – Blue Corridor 2012. W dniu 20 września 2012 roku konwój pojazdów CNG zatrzymał się w siedzibie firmy w Komornikach, gdzie miało miejsce spotkanie promocyjne wykorzystania metanu do zasilania pojazdów. W tym roku firma aktywnie zaangażowała się w organizację ‘Strefy Metanu’ w czasie targów GasShow 2013, planuje też wziąć udział w kolejnej edycji Rajdu Blue Corridor 2013.

Osobą odpowiedzialną za wdrożenie CNG do zasilania pojazdów oraz rozwój floty ekologicznych pojazdów zasilanych metanem w firmie MB-Poznań jest pan Adam Staniszewski, uczestnik wielu konferencji branżowych oraz uczestnik Międzynarodowego Rajdu Pojazdów CNG – Blue Corridor 2012.