LNG Solbus dostarczy 11 autobusów na skroplony gaz ziemny do Olsztyna!

Solbus SM 12 LNG - Prezentacja pojazdów przez Gazprom Germania na terenie zajezdni MZA Warszawa
Fot. Solbus SM 12 LNG – Prezentacja pojazdów przez Gazprom Germania i Solbus na terenie zajezdni MZA Warszawa, maj 2012 Źródło: cng.auto.pl

W dniu 25 marca 2013 roku Zarząd Transportu Miejskiego w Olsztynie ostatecznie ogłosił wyniki przetargu na obsługę 10% przewozów autobusami miejskimi. Zwycięzcą postępowania zostało konsorcjum firm z Niemczy i Łańcuta. Firmy te dla realizacji zadania zakupią 11 autobusów zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG) marki Solbus. Te ekologiczne, bezpieczne i oszczędne autobusy pojawią się na ulicach Olsztyna z początkiem października tego roku.

Solbus SM 12 LNG - Tankowanie skroplonego gazu ziemnego z moblinego zbiornika
Fot. Solbus SM 12 LNG – Tankowanie skroplonego gazu ziemnego z moblinego zbiornika Źródło: cng.auto.pl

Wykorzystanie skroplonego gazu ziemnego (LNG) do zasilania autobusów niezależnego operatora komunikacji miejskiej w Olsztynie to niewątpliwie zasługa firmy Solbus. Ten producent autobusów konsekwentnie promuje ideę wykorzystania metanu w komunikacji miejskiej. Dzięki temu mieszkańcy Olsztyna już niedługo będą mogli cieszyć się wyjątkowo niską emisją spalin z tych nowoczesnych, wygodnych i bezpiecznych autobusów. Nie bez znaczenia pozostają również niskie koszty eksploatacji dla firmy eksploatującej autobusy. http://www.youtube.com/watch?v=B4kbgdOD4OI Film. Solbus SM 12 LNG – prezentacja w MZA Warszawa, maj 2012 Źródło: YouTube Na razie nie jest wiadomo, czy nowe autobusy będę poruszały się po wyznaczonych liniach czy dostaną część kursów dotychczas obsługiwanych przez MPK Olsztyn. Według nieoficjalnych informacji podpisanie umowy między zwycięskim konsorcjum firm transportowych a Urzędem Miasta Olsztyn ma nastąpić w połowie kwietnia. Wówczas poinformujemy o dalszych szczegółach tego fundamentalnego projektu dla rozwoju autobusów LNG w Polsce.

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , ,