Zapraszamy do Strefy CNG oraz na II Konferencję ‘Metan dla motoryzacji’ na GasShow 2013

FUNDACJA GREEN FUEL NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PALIW ALTERNATYWNYCH, EKOLOGICZNYCH, NISKOEMISYJNYCH
KRS: 0000515959; REGON:147346090; NIP:5242771198
ORGANIZACJA non-profit działająca na Rzecz Rozwoju i Promocji PALIW alternatywnych, EKOLGICZNYCH, niskoemisyjnych http://www.greenfuel.org.pl/

Każdy z przybyłych gości mógł zasięgnąć kompleksowej informacji na temat CNG
Fot. Każdy z przybyłych gości będzie mógł zasięgnąć kompleksowej informacji na temat CNG Źródło: cng.auto.pl

Już po raz trzeci Portal cng.auto.pl ma przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie poświęcone branży CNG i LNG w Polsce. Wspólnie z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji (PIMOT) w dniach 6-7 marca będziemy promować wykorzystanie metanu do zasilania pojazdów w ‘Strefie CNG’, natomiast w I dniu targów przybyli goście będą mogli zapoznać się z technologią CNG/LNG na II edycji Konferencji ‘Metan dla motoryzacji’. Nad tym wydarzeniem Honorowy Patronat przyjął Minister Gospodarki. Przed halą targów będzie na Państwa czekała bogata wystawa pojazdów zasilanych metanem, na której zgromadzimy ponad 20 pojazdów. Wszystko w ramach Międzynarodowych targów GasShow 2013, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2013 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Nowości i premiery

Gwiazdą GasShow 2013 będzie nowa Zafira Tourer CNG
Fot. Gwiazdą GasShow 2013 będzie nowa Zafira Tourer CNG Źródło: cng.auto.pl

Tradycyjnie, GasShow 2013 będzie miejscem premier i przedstawienia nowości w zakresie CNG. Oto wydarzenia, które przykują uwagę zwiedzających i mediów w tym roku:

– Fiat Ducato Natural Power 3.0 CNG

Fiat Ducato Natural Power to obecnie najpopularniejszy pojazd dostawczy z fabryczną instalacją zasilania gazem ziemnym na polskim rynku – w 2012 roku sprzedano ponad 50 egzemplarzy tego auta. Jest to głównie zasługa wytężonej promocji Fiat Professional Polska, jaka została podjęta na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jej efektem jest m.in. przekazanie do testowania klientom Fiata Ducato Narural Power w wersji Maxi (L4H2). Portal cng.auto.pl  jako pierwszy testował zalety tego pojazdu.

– Opel Zafira Tourer 1.6 CNG

Opel Zafira Tourer 1.6 CNG to już III generacja tego zasilanego gazem ziemnym pojazdu rodzinnego z Bochum. Nowa generacja pojazdu po raz pierwszy została zaprezentowana w czasie Targów IAA we Frankfurcie w 2011 roku, a do sprzedaży weszła w 2012 roku. W porównaniu z poprzednimi wydaniami czeka nas tutaj prawdziwa rewolucja dzięki zastosowaniu zbiorników kompozytowych – zmniejszono masę pojazdu, zaś zasięg na metanie wydłużył się do przeszło 500 kilometrów w warunkach mieszanych (mieszany cykl miejski i pozamiejski).

Opel Zafira Tourer 1.6 CNG zostanie wystawiony przed gmachem targów GasShow 2013, na wystawie pojazdów CNG.

– Kompaktowa stacja CNG 

Pierwszy raz na targach GasShow 2013 zostanie zaprezentowana kompaktowa stacja tankowania CNG z przeznaczeniem do zakładowych punktów tankowania. W jednym kontenerze zamontowano 2 kompresory CNG o łącznej wydajności 39 m3/h, magazyny gazu ziemnego oraz cały osprzęt niezbędny do tankowania pojazdu.

Stacja zostanie wystawiona przed gmachem targów GasShow 2013, na wystawie pojazdów CNG.

Plan wydarzeń CNG na targach GasShow 2013

6 marca 2013

* II Konferencja ‘Metan dla motoryzacji’ – 9:00 – 15:00

* Strefa CNG – 9:00 – 17:00

* Wystawa pojazdów CNG – 9:00 – 17:00

7 marca 2013

* Strefa CNG – 9:00 – 17:00

* Wystawa pojazdów CNG – 9:00 – 17:00

 Strefa CNG

Strefa CNG na GasShow 2012 cieszyła się wyjątkową popularnością. W tym roku szykuje się kolejny rekord!
Fot. Strefa CNG na GasShow 2012 cieszyła się wyjątkową popularnością. W tym roku szykuje się kolejny rekord! Źródło: cng.auto.pl

Strefa CNG to specjalne stanowisko przedstawiające wykorzystanie metanu do zasilania pojazdów. Już po raz trzeci Portal cng.auto.pl  wspólnie z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji (PIMOT), zgromadzi grono najlepszych polskich specjalistów zajmujących się wykorzystaniem gazu ziemnego w transporcie. Będą to przedstawiciele państwowych instytucji naukowo-badawczych, producentów stacji CNG oraz pojazdów z fabryczną instalacją zasilania CNG.

Osoby odwiedzające stanowisko w niezwykle przystępny i kompleksowy sposób będą mogły zapoznać się z eksploatacją pojazdów CNG. Od kupna, przez eksploatację po tankowanie auta – czy to na stacji ogólnodostępnej, czy też za pomocą własnej stacji tankowania gazu.

Partnerami strategicznymi stanowiska ‘Strefa CNG’ jest Portal cng.auto.pl oraz Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie.

Pełna lista wystawców ‘Strefy CNG’ na GasShow 2013:

  1. Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT)
  2. Fiat Professional
  3. Iveco Poland
  4. Opel AutoŁomianki
  5. Volkswagen Krotoski-Cichy

W strefie CNG będzie obejrzeć m.in.:

Opel Zafira 1.6 CNG OPC (rodzinny samochód marki Opel z fabryczną instalacją zasilania sprężonym gazem ziemnym);

Pozostałe eksponaty zostaną pokazane na ‘Wystawie pojazdów CNG’ przed halą EXPO XXI – łącznie

Ponad 20 aut z instalacją zasilania gazem ziemnym. Znajdzie się tam również kompaktowa stacja CNG.

II Konferencja ‘Metan dla motoryzacji’

II Konferencja 'Metan dla motoryzacji' - podobnie jak I edycja będzie równie bogata w ciekawe prezentacje
Fot. II Konferencja 'Metan dla motoryzacji' – podobnie jak I edycja będzie równie bogata w ciekawe prezentacje Źródło: cng.auto.pl

Konferencja 'Metan dla motoryzacji' ma na celu przedstawienie najnowszych rozwiązań i technologii z zakresu wykorzystania metanu do zasilania pojazdów – w postaci CNG i LNG – gazu ziemnego i biometanu. Składa się z szeregu wystąpień przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych, organizacji promujących wykorzystanie metanu, producentów pojazdów CNG/LNG oraz dostawców technologii tankowania metanu i instalacji zasilania gazem ziemnym.

 II edycja Konferencji 'Metan dla motoryzacji' została objęta Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, Wiceprezesa Rady Ministrów, Pana Janusza Piechocińskiego
Fot. II edycja Konferencji 'Metan dla motoryzacji' została objęta Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, Wiceprezesa Rady Ministrów, Pana Janusza Piechocińskiego Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Na mocy decyzji Ministerstwa Gospodarki z dnia 25 stycznia 2013 roku, II edycja Konferencji 'Metan dla motoryzacji' została objęta Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, Wiceprezesa Rady Ministrów, Pana Janusza Piechocińskiego.

Podczas II edycji Konferencji 'Metan dla motoryzacji' zostaną m.in. poruszone aspekty:

– eksploatacji pojazdów zasilanych gazem ziemnym (Fiat, Iveco, Mercedes-Benz, Autobus LNG);

– badań technicznych pojazdów zasilanych metanem (PIMOT);

– uwarunkowań prawnych instalacji tankowania CNG w Polsce (Akademia Górniczo-Hutnicza);

– eksploatacji instalacji tankowania CNG

Konferencja odbędzie się w pierwszym dniu targów GasShow 2013 – 6 marca 2013. Wstęp na konferencję jest darmowy, aczkolwiek niezbędna jest wcześniejsza rejestracja na listę uczestników. Szczegółowe informacje oraz agenda dostępne są na stronie internetowej: 

Wystawa pojazdów CNG

Przed Halą EXPO XXI miała miejsce wystawa pojazdów CNG złożona z 9 pojazdów osobowych i użytkowych
Fot.  W 2013 roku przed Halą EXPO XXI zostanie przedstawionych ponad 20 pojazdów zasilanych CNG! Źródło: cng.auto.pl

Strefie CNG na GasShow 2013 tradycyjnie towarzyszy bogata wystawa pojazdów zasilanych gazem ziemnym. W tym roku będzie to ponad 20 aut, głównie użytkowych. Swoje konstrukcje pokażą firmy Fiat, Iveco, Mercedes-Benz, Opel oraz Volkswagen. Przykładową adaptację do zasilania CNG będzie można obejrzeć w vanie Chrysler Voyager.

Pełna lista pojazdów do obejrzenia na ‘Wystawia pojazdów CNG’ na GasShow 2013:

Chrysler Voyager + CNG

Fiat Doblo Natural Power

– Fiat Ducato Natural Power

Iveco Daily Natural Power

– Iveco Eurocargo CNG (Iveco Poland)

– Iveco Stralis CNG (Iveco Poland)

Mercedes Sprinter NGT

– Mercedes Econic NGT – ciągnik siodłowy

– Mercedes Econic NGT – zabudowa typu solo

Opel Combo CNG (A, 2001)

– Opel Zafira CNG OPC (B, 2007)

– Opel Zafira Tourer CNG (C, 2011)

VW Caddy 2.0 EcoFuel

– VW Passat 1.4 TSI EcoFuel

– VW Touran 2.0 EcoFuel

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , , , , ,