Samodzielne tankowanie CNG – prosimy o pilne przesyłanie wniosków!

Koniec samodzielnego tankowania CNG w Polsce
Fot. Nie mówimy ostatniego słowa przy przywróceniu samodzielnego tankowania! Źródło: cng.auto.pl

Portal cng.auto.pl  kontynuuje wysiłki na rzecz przywrócenia samodzielnego tankowania CNG na stacjach w Polsce. Trwają właśnie ostateczne prace nad wprowadzeniem samodzielnego tankowania LPG do pojazdów. Niestety, Ministerstwo Gospodarki w swoich działaniach całkowicie pominęło kwestie dotyczące CNG. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać instytucje 'konsultacji społecznych' i zwrócić uwagę osób decyzyjnych na ten problem. Pragniemy jako Portal cng.auto.pl złożyć zbiorczy wniosek reprezentujący głos użytkowników pojazdów zasilanych CNG oraz przedsiębiorstw branżowych. Zapraszamy do szybkiego nadsyłania wniosków. Na wypełnione formularze czekamy do 13 stycznia!

Ministerstwo Gospodarki już od kilku miesięcy prowadzi intensywne prace przy wprowadzeniu samodzielnego tankowania LPG do zasilania pojazdów. Za główny motyw tych prac podawana jest deregulacja, która przyczyni się do zmniejszenia ceny paliwa na stacjach oraz zmniejszy uciążliwość dla pracodawców, którzy nie będą musieli poddawać swoich pracowników specjalnym szkoleniom.

Niewątpliwie te same argumenty powinny stać za wprowadzeniem samodzielnego tankowania CNG. Optowały za tym w Ministerstwi Gospodarki m.in. Izba Gospodarcza Gazownictwa i Portal cng.auto.pl . Niestety Ministerstwo na te prośby pozostało głuche…

Samodzielne tankowanie CNG na stacji paliw w Niemczech
Fot. Samodzielne tankowanie CNG na stacji paliw w Niemczech Źródło: cng.auto.pl

Dlatego postanowiliśmy wykorzystać instytucję 'konsultacji społecznych', które są obecnie prowadzone przy wprowadzaniu samodzielnego tankowania LPG. Pokażmy, że nie jest nam obojętne, że prowadzi się prace przy usamodzielnieniu trudniejszej i mniej bezpiecznej czynności tankowania LPG, jawnie przy tym dyskryminując samoobsługę przy tankowaniu CNG.

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , , ,