Gaz ziemny | Gaz łupkowy bezpieczny i ekologiczny dla pojazdów!

Film. Przedstawienie wydobycia gazu łupkowego
Źródło: Polskie łupki – Dobry gaz

W sferze publicznej coraz częściej pojawia się kwestia wydobycia gazu łupkowego w Polsce. Można powiedzieć, że w minionym roku Rząd Polski oraz firmy wydobywcze przeszły od zapowiedzi i snucia perspektyw do realnych kroków, które już za kilka lat pozwolą na eksploatacje polskiego gazu ziemnego w złożach łupkowych. Będzi on wykorzystywany w polskiej gospodarce – również do zasilania pojazdów. Jako paliwo całkowicie bezpieczne dla środowiska – od momentu wydobycia, transportu po skonsumowanie jako paliwo w naszych autach!

Jesteśmy świadkami nieustannej bitwy legislacyjnej i medialnej o gaz łupkowy. Przez media cały czas przetaczają się komunikaty – o hiptetycznej potędze gazowej Polski, o zmianach jakie przyniósł gaz łupkowy w USA, o nadpodaży LNG na świecie związanej z rosnącą samowystarczalnością Ameryki Północnej w metan, ale też o kolejnych zakazach wydobycia gazu łupkowego w Europie czy niezliczonych protestach ekologów. Jednym zdaniem – jeden wielki mish-mash, z którego normalny człowiek mało co już rozumie.

A jak jest naprawdę? Czy gaz łupkowy to tylko zagrożenie? A czy nie warto pochylić się nad perspektywą wydobywania własnego, polskiego, paliwa, które z łatwością może być wykorzystywane do zasilania naszych samochodów? Niezależnego cenowo od kaprysu szejków naftowych, katastrof platform wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej, bezpiecznego w eksploatacji (od momentu produkcji po spalanie w aucie) i ekologicznego?

Zapraszamy do obejrzenia 10-minutowej animacji , która w rzetelny i klarowny sposób przedstawia proces poszukiwania oraz wydobycia gazu łupkowego w polskich warunkach eksploatacyjnych.