RADOM | MPK dostało pieniądze na zakup 8 przegubowych autobusów CNG!

MPK Radom | Solaris Urbino 18 CNG
Fot. MPK Radom | Solaris Urbino 18 CNG Źródło: cng.auto.pl

Urzędnikom radomskiego magistratu udało się zdobyć ponad 10 mln zł na realizację projektu  „Poprawa systemu transportu publicznego w Radomiu poprzez zakup nowego taboru oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej”. Z budżetu gminy wyłożone zostanie na ten cel niespełna 1,8 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na zakup 8 nowych autobusów zasilanych gazem ziemnym o długości 18 metrów.

30 października Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził listę rankingową projektów, na której wniosek z Radomia znajduje się na drugim miejscu. Jego dofinansowanie jest więc pewne!

– W ramach projektu planowany jest zakup ośmiu autobusów miejskich, niskopodłogowych, napędzanych gazem ziemnym, wyposażonych w klimatyzację, monitoring oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i niewidomych […] – informuje Ryszarda  Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 5.1 Transport Miejski z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Wartość projektu wynosi 11 mln 897 tys. 300 zł. Kwota dofinansowania to  10 mln 112 tys. 705 zł. Projekt będzie realizowany od początku kwietnia 2013 roku do końca grudnia 2014 roku.

Autobusy na CNG w MPK Radom

Warto zaznaczyć, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu posiada w swojej flocie przegubowy autobus zasilany sprężonym gazem ziemnym – Solaris Urbino 18 CNG. Pojazd jako używany został zakupiony w 2009 roku od MPK Lublin. Ponadto we flocie MPK Radom porusza się 37 innych autobusów CNG:

– 8 Jelczy 120 M CNG;

– 1 MAN NL 313 15 CNG;

– 22 Solarisy Urbino 12 CNG.

Źródło:
  • cozadzien
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , ,