SOLARIS dostarczy 39 autobusów CNG do Bułgarii

MZK Toruń - 1 z 3 autobusów zasilanych gazem ziemnym (CNG) przewoźnika
Fot. Solaris Urbino 12 CNG na ulicach Torunia Źródło: Bartek Musiał, phototrans.eu

Firma Solaris Bus & Corach podpisała kontrakt na dostawę 39 autobusów CNG dla miejscowości Burgas w Bułgarii. Będą to autobusy miejskie Urbino o długości 12 metrów, występujące w Polsce m.in. w Radomiu, Rzeszowie, Toruniu czy Zamościu. Zamówienie zostanie zrealizowane w pierwszej połowie przyszłego roku.

Autobusy zamówiły władze doskonale znanego polskim turystom Burgas. Już za kilka miesięcy mieszkańcy i wczasowicze odwiedzający ten popularny nad Morzem Czarnym kurort, będą mogli podróżować 39 pojazdami typu Solaris Urbino 12, które napędzane są sprężonym gazem ziemnym (CNG).

– Na niezwykle konkurencyjnym rynku pojazdów dla komunikacji miejskiej, zamówienie 39 autobusów CNG to bardzo duży kontrakt. Cieszymy się z tego, że będziemy mieli przyjemność dostarczać nasze autobusy do Burgas. Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie w tym mieście szybko przekonali się do komfortu podróżowania autobusami marki Solaris – mówi Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu do Spraw Sprzedaży i Marketingu w firmie Solaris.

Bułgaria to jedno z 26 państw, w których jeżdżą Solarisy. W całej Europie jest ich już blisko 10 000 w prawie 400 miastach.

Podobne wpisy