Nowe stacje CNG w Europie Środkowej – 2 w Czechach i 1 w Słowenii

Praga, Zizkovice. To już 7 stacja CNG w stolicy Czeskiej Republiki!

Fot. Praga, Zizkovice. To już 7 stacja CNG w stolicy Czeskiej Republiki! Źródło: eurogas.cz

Systematycznie przybywa stacji CNG w Europie Środkowej. W ostatnich dniach zostały oddane do użytku 3 takie ogólnodostępne obiekty – 2 w Czechach oraz 1 w Słowenii. W Czeskiej Republice jeden z nich mieści się w Pradze – to już 7 stacja CNG w stolicy tego kraju! Drugi natomiast otwarto na terenie stacji paliw Lukoil w Olomouc, kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy. Natomiast w Słowenii powstała stacja CNG w miejscowości Jesenice, nieopodal austriackiej granicy. Warto zwrócić uwagę, że na wszystkich obiektach zatankujemy się samoobsługowo!

Czechy. 7 stacja CNG w Pradze.

Praga, Zizkovice. To już 7 stacja CNG w stolicy Czeskiej Republiki!

Fot. Praga, Zizkovice. To już 7 stacja CNG w stolicy Czeskiej Republiki! Źródło: eurogas.cz

Wszystko wskazuje na to, że 7 stacja CNG to szczęśliwe rozwiązanie dla mieszkańców Pragi – o takim dostępie do sprężonego gazu ziemnego w innych stolicach Europy Środkowej kierowcy mogą tylko marzyć! Nowa stacja mieści się stosunkowo blisko centrum, przy ulicy U Rajské zahrady 114. Dystrybutor tankowania mieści się na konwencjonalnej stacji paliw – zatankujemy się tam całodobowo. NA STACJI OBOWIĄZUJE SAMOOBSŁUGA! Płatność? Gotówka, karty płatnicze, dedykowana karta CNG Card Centrum lub karty flotowe.

Czechy. Stacja CNG w Olomouc

Olomuoc. Przybywa stacji CNG położonych nieopodal granicy Polski

Fot. Olomuoc. Przybywa stacji CNG położonych nieopodal granicy Polski Źródło:denik.cz

Intensywnie rozwija się również infrastruktura tankowania CNG na północnym-zachodzie kraju. W mieście Olomouc na stacji paliw Lukoil 10 lipca otwarto stanowisko tankowania gazu ziemnego. Jest to już druga stacja koncernu (po Ostravie), gdzie zatankujemy metan. Tankowania dokonujemy samodzielnie, płacimy zaś gótówką, kartami płkatniczymi lub flotowymi. Tankowanie CNG dostępne jest w trybie całodobowym dla wszystkich.

Słowenia. Stacja CNG w Jesenicach

Jesenice. To już 2 stacja CNG w Słowenii!

Fot. Jesenice. To już 2 stacja CNG w Słowenii! Źródło: erdgasfahrer-forum.de

Kolejna miła niespodzianka czeka nas również w Słowenii. Wdrożenie CNG w tym kraju zaczęło się co prawda dopiero w zeszłym roku (zobacz news o stacji CNG w Lubljanie – kliknij tutaj), ale pojawiają się już kolejne punkty tankowania CNG. Nowy obiekt w Jeseniach jest dostępny tylko w dni powszednie, ale posiadacze specjalnie dedykowanych kart mogą się tam tankować całodobowo. Płatności dokonamy tylko gotówką, na szczęście w euro.

Źródło:
  • lukoil.cz, erdgasfahrer-forum.de, denik.cz, własne