Wielki test Fiata Doblo Natural Power (CNG)

Fiat Doblo Natural Power (CNG) - testy redakcyjne Portalu cng.auto.pl

Fot. Fiat Doblo Natural Power (CNG) – testy redakcyjne Portalu cng.auto.pl Źródło: cng.auto.pl

W miniony piątek rozpoczęliśmy test redakcyjny Fiata Doblo Natural Power – dostawczego pojazdu z fabryczną instalacją CNG. Jest to konstrukcja, która w najbliższych latach będzie motorem napędowym rozwoju rynku CNG w Europie. Wszystko dzięki nowoczesnej jednostce napędowej 1.4 T-JET CNG. Ponadto pojazd ten stanowi bazę dla nowej generacji Opla Combo CNG. Jak wypadnie nowe Doblo zasilane metanem w eksploatacji? Jak się prowadzi? Jak wypada na tle konkurentów – np. Volkswagena Caddy EcoFuel? Obserwujcie Państwo nasz Portal, za 2 tygodnie zamieścimy szczegółową relację z testu. Tymczasem zapraszamy do lektury pierwszych wrażeń z jazd.

Fiat Doblo Natural Power (CNG) - testy redakcyjne Portalu cng.auto.pl

Fot. Fiat Doblo Natural Power (CNG) – testy redakcyjne Portalu cng.auto.pl Źródło: cng.auto.pl

W nowym Doblo zastosowano nowoczesną jednostkę napędową 1.4 T-JET CNG, która została wyposażona w turbinę. W związku z tym jazda tym samochodem wymaga nieco innego podejścia niż w przypadku silników wolnossących, jak chociażby konstrukcje 1.6 CNG od Fiata czy 2.0 EcoFuel od Volkswagena. Ponadto w jeździe na trasie nie należy zapominać o 6. biegu, który wymiernie przyczynia się do obniżenia spalania. Duża moc jednostki napędowej robi wrażenie, ale wymaga intensywnej pracy pedałem gazu – Doblo musi wejść na wysokie obroty, żeby wykrzesać z siebie owe 120 KM.

Fiat Doblo Natural Power (CNG) - GasShow 2012

Fot. Fiat Doblo Natural Power (CNG) – GasShow 2012 Źródło: cng.auto.pl

Samochód przez najbliższe 2 tygodnie będzie testowany przez zespół redakcyjny Portalu cng.auto.pl. W tym czasie weźmie również udział w kilku wydarzeniach branżowych CNG, m.in. stanowisku CNG na XVI Pikniku Naukowym w Warszawie.

Fiat Doblo Natural Power (CNG) - MotoShow Szczecin 2012

Fot. Fiat Doblo Natural Power (CNG) – MotoShow Szczecin 2012 Źródło: cng.auto.pl

 

Fot. Fiat Doblo Natural Power (CNG) – testy redakcyjne Portalu cng.auto.pl
Źródło: cng.auto.pl

Napisano w Wiadomości
Oficjalne profile cng.auto.pl

Partnerzy:

Archiwum newsów